Tym razem ratowali przyrodę

Region Wtorek, 27 kwietnia 20219 1595
Kilkadziesiąt worków śmieci, stare opony części samochodowe a nawet muszlę klozetową, znaleźli w lesie uczestnicy społecznej akcji sprzątania lasów. W niedzielne popołudnie druhowie z OSP Podolin posprzątali okoliczne lasy.

Nie tylko ratują mienie i życie ludzi. Tym razem strażacy ochotnicy z Podolina wzięli się za ratowanie przyrody. W kilka godzin posprzątali okoliczne lasy.

 

- Z inicjatywy Zarządu OSP Podolin na czele z prezesem Władysławem Krawczykiem oraz sołtysa Tomasza Rytycha zorganizowaliśmy akcje zbierania śmieci na terenie lasów położonych w obrębie sołectwa Podolin – opowiada radny Jacek Kozakowski, który również czynnie zaangażował się w tę inicjatywę. Wolontariusze nie ukrywają, że lasy były pełne śmieci. Oprócz butelek, pustych opakowań znaleźli także stare opony, porzucone części samochodowe, a nawet potłuczoną muszlę klozetową.

 

 
- Niestety niektórzy nadal traktują lasy jako bezpłatny śmietnik. Za nic mają przyrodę, a przecież wiele z tych rzeczy można oddać za darmo do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, pod warunkiem, że jest się mieszkańcem naszej gminy. Jednocześnie cieszę się z kolejnej akcji sprzątania, zorganizowanej spontanicznie przez naszych strażaków. Takie postawy dają nadzieję, że jako społeczeństwo potrafimy jednak zadbać o nasze lasy – mówi wójt Marceli Piekarek, który i tym razem wsparł akcję. – Jako gmina zapewniliśmy wolontariuszom worki na śmieci oraz zabraliśmy wszystkie uzbierane śmieci - dodaje wójt.

 
W akcji sprzątania uczestniczyli Władysław Krawczyk, Jacek Kozakowski, Mateusz Kozakowski, Adam Olejnik, Andrzej Michalak, Tomasz Maciejek i Łukasz Smejda.

 

 

(zdj. OSP Podolin)


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Wiesia ~Wiesia (Gość)28.04.2021 08:13

No i firma od śmieci powie, że zważyła te śmieci i od nowego okresu rozliczeniowego zmuszona jest podnieść cenę śmieci razy 2!!! Bo takie było tłumaczenie w tym roku. Oddawajcie tylko lekkie śmieci - plastiki i papier, biologiczne i gabaryty rozbierajcie i metal na skup, bo inaczej popłyniemy za moment.

10


maseczka ~maseczka (Gość)28.04.2021 07:51

A gdzie maski, a gdzie dystans?

10


Dron ~Dron (Gość)28.04.2021 05:50

Zagonić polityków z PO i PSL do sprzątania bo do rządzenia się nie nadają a pieniądze państwowe biorą

30


Stiven ~Stiven (Gość)27.04.2021 18:22

Ale ładne chłopaki.

40


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)27.04.2021 21:37

Nie ma kar

20


Antyjanusz ~Antyjanusz (Gość)27.04.2021 12:03

Zagonić do pracy tych co biorą renty socjalne i żyją z Opieki

80


goœć_ ~goœć_ (Gość)27.04.2021 11:56

Osoby które wyrzucają śmieci do lasów powinni mieć prace społecznie przy segregacji śmieci - tydzień darmowej pracy. Nauczyło by ich to bardziej niż kara pieniężna.

61


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat