Termomodernizacja budynków gminnych

Urząd Gminy Wola KrzysztoporskaRegion Poniedziałek, 27 września 20218671
Trwają prace przy termomodernizacji budynków gminnych na terenie gminy Wola Krzysztoporska. A termomodernizacji poddawane są trzy obiekty: Dom Ludowy w Jeżowie będący jednocześnie strażnicą OSP i dwa budynki wielorodzinne w Parzniewicach i Gomulinie. Warto dodać, że to projekt wsparty środkami unijnymi.

W Gomulinie latem rozpoczęły się prace przy docieplaniu elewacji budynku i dachu. Prowadzone są też prace remontowe w kotłowni. W Parzniewicach także trwa ocieplanie ścian.

 

Przypomnijmy, że wniosek o dofinansowanie projektu pod nazwą „Kompleksowa termomodernizacja budynków gminnych na terenie gminy Wola Krzysztoporska” otrzymał wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020 (Oś priorytetowa: Gospodarka niskoemisyjna; Działanie: Termomodernizacja budynków).

Realizacja inwestycji rozłożona jest na dwa lata 2020 – 2021. Po przeprowadzonym przetargu jej całkowity koszt wyceniono na 1.423.188 zł (Gomulin – 406.761 zł; Jeżów – 489.171 zł; Parzniewice – 527.256 zł), a wsparcie środkami unijnymi wyniesie 823.263,65 zł.

 

Co ważne – w modernizowanych budynkach nie tylko zostaną ocieplone ściany, ale wykorzystywane będą też odnawialne źródła energii. Zamontowane zostaną nowe piece CO wykorzystujące biomasę – pellet. W budynkach wielorodzinnych w Gomulinie i Parzniewicach pojawią się kolektory słoneczne.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kazik ~Kazik (Gość)27.09.2021 13:26

To żadna ekologia ten surowiec też dymi jak węgiel czy gaz redaktor pisząc zapomniał ,że nie ma nic za darmo zawsze jest cos kosztem czegoś.
Tak jak media chcą wmówić naiwnym ,że z wiatraków jest darmowa energia elektryczna.
To czysta propaganda proszę niech każdy zobaczy sam ile wiatrak pracuje w ciągu doby dodam ,ze niewiele a musi być zasilany z państwowej sieci bo inaczej nie będzie gotowy do pracy.
Inna sprawa to obciąża państwową sieć i niszczy bezpowrotnie środowisko ile ton stali i betonu głowa mała a pożytku niewiele.,
Tę chwilę jest prawie 3800 wiatraków w kraju zajmują one 2 % terytorium kraju to są trwałe już nieużytki czy ktoś sie nad tym zastanowił?

02


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat