ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Tepees zaprasza absolwentów szkół podstawowych, jest naprawdę fajnie!

Czwartek, 28 maja 2020 2998
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1, zwany Tepeesem, ma już 114-letnią historię. W ZSP nr 1 funkcjonuje V Liceum Ogólnokształcące im. rtm. Witolda Pileckiego o profilach: humanistycznym, społecznym, biologiczno-chemicznym, językowo-informatycznym oraz Technikum Mechaniczno-Elektryczne im. rtm. Witolda Pileckiego kształcące w zawodach: technik elektryk, technik mechatronik, technik elektryk i technik informatyk.

Ładuję galerię...

 

Tepees wyróżnia bez wątpienia wyjątkowa atmosfera i niepowtarzalny klimat, atrakcyjne kierunki kształcenia i wysoki poziom nauczania. Nauczyciele są otwarci na propozycje uczniów, wspierają ich inicjatywy, dzięki czemu na pierwszym miejscu postawiony jest uczeń. Dodatkowo ZSP nr 1 posiada bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych, w których młodzież może uczestniczyć, rozwijając swoje zainteresowania.

 

Nowoczesne kształcenie zawodowe zapewnione jest dzięki innowacyjnym laboratoriom i pracowniom: mechatronicznym, elektronicznym i informatycznym.

 

Atutem naszej szkoły jest udział uczniów w zagranicznych projektach programu Erasmus+ i programu POWER. Uczniowie technikum kształcący się w kierunkach technik elektronik, technik mechatronik, technik elektryk i technik informatyk, mają możliwość odbycia stażu zagranicznego. Do tej pory były to staże w Niemczech i w Bolonii we Włoszech.

 

Ponadto uczniowie technikum biorą udział w dwóch projektach unijnych: „Innowacyjne nauczanie w ZSP nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim” oraz „Inwestujemy w zawodowców”. Uczniowie biorą udział w profesjonalnych szkoleniach z zakresu zaawansowanych metod lutowania i napraw pakietów elektronicznych wraz z komponentem dla pakietów elektronicznych działających w przestrzeni kosmicznej, pakietów elektronicznych z komponentami Ball Grid Array, w tym również zastosowanie SPACE. Drugi projekt skierowany jest w szczególności do uczniów klas informatycznych. Informatycy zdobywają podczas szkolenia umiejętności zawodowe w zakresie zaawansowanych metod lutowania i naprawy pakietów elektronicznych wraz z pakietami zawierającymi komponenty BGA, CISCO ICND 1, Linux. 100 uczniów biorących udział w dwóch projektach uczestniczy w wakacyjnych stażach zawodowych objętych wsparciem w ramach projektów. Rezultatem projektu jest nabycie kwalifikacji zawodowych przez uczniów po zajęciach z zakresu nowoczesnej elektroniki. Uczniowie otrzymują międzynarodowe Certyfikaty IPC i zaświadczenia MEN.

 

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego „Zawodowcy w Łódzkiem – stypendia dla najzdolniejszych” uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce objęci są programem stypendialnym współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i krajowych środków publicznych. Każdy z zakwalifikowanych uczniów otrzymuje 6 tys. zł rocznie do wykorzystania na sprzęt służący do nauki.

 

Młodzież naszej szkoły chętnie uczestniczy w przedsięwzięciach, inicjatywach kulturalnych, artystycznych, zawodach sportowych, turniejach szachowych, zarówno tych wewnątrzszkolnych, jak i odbywających się na terenie miasta i kraju. Sprzyja to procesowi integracji społeczności uczniowskiej oraz pozwala na rozwijanie pasji i zainteresowań. Szkoła współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi, cyklicznie organizowane są edukacje filmowe w kinie Helios, lekcje biblioteczne w Mediatece 800-lecia, wycieczki edukacyjne.

 

Od roku szkolnego 2020/2021 rozpoczynamy realizację trzech nowych projektów w zakresie kształcenia zawodowego: „Centrum Doskonalenia Kwalifikacji”, „Międzynarodowe Standardy w Elektronice”, „Nowoczesne wyposażenie – lepsze wykształcenie”.

 

Kierunki kształceni w nowym roku szkolnym 2020/2021:

 

V Liceum Ogólnokształcące im. rtm. Witolda Pileckiego:

 

• klasa humanistyczna

• klasa społeczna

• klasa biologiczno-chemiczna

• klasa językowo-informatyczna

 


Technikum Mechaniczno-Elektryczne im. rtm. Witolda Pileckiego:

 

• technik elektronik

• technik mechatronik

• technik elektryk

• technik informatyk

 


Gorąco zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą edukacyjną ZSP nr 1 http://www.zsp1.piotrkow.pl

 

Zapraszamy absolwentów szkół podstawowych 1 września 2020 roku do Tepeesu. 

Jest naprawdę fajnie!


Zainteresował temat?

3

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat