Targowisko w Gorzkowicach pozostanie otwarte

Strefa FMRegion Wtorek, 12 maja 202048446
Władze gminy rozważały jego zamknięcie ze względu na dużą liczbę kupujących i niestosowanie się przez nich do zaleceń sanitarnych. W poniedziałek na placu targowym przeprowadzono kontrolę.

- Sprawdzaliśmy czy tak jak przed tygodniem liczba kupujących jest zbyt duża dla zapewnienia bezpieczeństwa podczas zakupów - relacjonował dla radia Strefa FM wójt Gorzkowic, Alojzy Włodarczyk.


Poza przedstawicielami gminy w kontroli brali udział także strażacy. Informowali mieszkańców o konieczności zakładania maseczek ochronnych, a także o konieczności zachowania bezpiecznych odległości.


Wszystkie wymogi zostały spełnione. Jednak mimo tego nadal na targowisku w Gorzkowicach nie zostaną dopuszczone do sprzedaży artykuły przemysłowe. W asortymencie pozostaną tylko produkty spożywcze i higieniczne.


Targowisko gminne w Gorzkowicach jest otwarte w każdy poniedziałek w godzinach od 5.00 do 12.00.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)12.05.2020 15:26

Obecnie handel skupia się dosłownie w 1/6 powierzchni targowiska i to powoduje zagęszczenie kupujących.Przy dopuszczeniu do handlu wszystkich art. kupujący rozeszliby się po całym placu powodując mniejsze zagrożenie zakażenia.

41


gość ~gość (Gość)13.05.2020 00:07

Targowisko dla płodów rolnych,tak było w PRL-u

21


gość ~gość (Gość)12.05.2020 14:20

A dlaczego artykuły przemysłowe nie mogą być sprzedawane?

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat