Szpital wojewódzki otrzymał partię lamp UV

ePiotrkow Niedziela, 11 kwietnia 20217 1779
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim otrzymał nieodpłatnie 10 lamp ultrafioletowych „Zenithlab ZXC-II UVC” od jednej z firm z Tomaszowa Mazowieckiego.
fot.: SSW w Piotrkowie Trybunalskim

Bakterio-wiruso-grzybobójcze lampy są wyposażone w promienniki T8, o kącie świecenia 360 stopni, mocy 2 x 30 W i żywotności 5000h każda. Urządzenia będą wykorzystane przez personel szpitala, między innymi na walkę z koronawirusem. Będzie można dzięki nim przeprowadzać jeszcze bardziej skuteczną dezynfekcję.


Mobilne lampy UV (posiadające 12-miesięczną gwarancję producenta) zostały rozlokowane w miejscach, które zgłosiły na nie zapotrzebowanie. To między innymi Blok Operacyjny i Oddział Ortopedyczny.


Szacunkowa wartość darowizny dla Szpitala wynosi 8.500,00 zł.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)11.04.2021 17:05

Oooooo a dlaczego nie ma zdjęć z dyrektorem czy marszałkiem w otoczeniu lamp ??

71


i chyba o to chodzi ~i chyba o to chodzi (Gość)11.04.2021 11:20

Od tych wszelkich dezynfekcji jest coraz więcej alergii układu oddechowego, a u dzieci w żłobkach i przedszkolach szczególnie.

61


Semper ~Semper (Gość)11.04.2021 09:42

Lampę UVC można użytkować tylko gdy pomieszczenie jest puste - w sensie jak nikt w nim nie przebywa. Dodatkowo pomieszczenie wytwarza ozon, który jest silnie reaktywny i również przez to odkaża utleniając. Trzeba pamiętać, by przez 40 minut po zakończonym cyklu, do takiego pomieszczenia nie wchodzić, a następnie je wywietrzyć by pozbyć się resztek ozonu. Szpitale powinny mieć taki sprzęt od zawsze i chwała tej firmie, że je przekazała, ale pytanie do zarządcy szpitala - dlaczego ich nie miała placówka wcześniej??? Zaniedbanie???

81


fot. ~fot. (Gość)11.04.2021 09:03

Wydarzenie epokowe. Lampy UV do dezynfekcji można spotkać wszędzie, jeśli tylko przychodnia szpital, prywatny gabinet widzi taką potrzebę ( czytaj dba o pacjentów).

81


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat