Szkoła z Ręczna dostała podziękowania od ministra

ePiotrkowRegion Czwartek, 21 listopada 201928842
Za udział w akcji „Szkoła pamięta” podstawówka z Ręczna w powiecie piotrkowskim otrzymała podziękowania od ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego.

Akcja „Szkoła pamięta” ma na celu pielęgnowanie pamięci o bohaterach naszej wolności, a szczególnie tych, którzy są związani z kulturą regionu, miejsca i społeczności. - Szkoła w Ręcznie od lat przywiązuje dużą wagę do wychowania patriotycznego poprzez między innymi opiekę nad miejscami pamięci narodowej, które znajdują się na terenie Ręczna – zaznacza dyrekcja placówki. - Oprócz systematycznego dbania przez poszczególne klasy o porządek w tych miejscach, uczniowie składają wiązanki i zapalają znicze z okazji rocznic historycznych i świąt państwowych takich jak: Święto Niepodległości, rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja, święto Wojska Polskiego, rocznica wybuchu II wojny światowej czy Dzień Wszystkich Świętych.

 

Miejsca pamięci narodowej zlokalizowane na terenie gminy to pomniki „Cud nad Wisłą” upamiętniający wojnę polsko-rosyjską z 1920 r., bohaterów II wojny światowej, którzy zginęli między innymi w bitwie pod Majkowicami w lipcu 1945 oraz znajdujący się na cmentarzu grób żołnierzy Powstania Styczniowego. Oprócz tych działań corocznie w szkole organizowane są akademie i apele poświęcone wydarzeniom związanym z historią Polski. Szkoła uczestniczy także w ogólnopolskiej akcji patriotycznej „Do hymnu”.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ja ~ja (Gość)21.11.2019 11:59

w tej szkole od dawna dba się o wychowanie patriotyczne Brawo dyrektor ,nauczyciele i uczniowie Tak trzymać

30


skąd twój ród ~skąd twój ród (Gość)21.11.2019 11:49

I to jest prawidłowe wychowywanie młodzieży. Narody, które nie znają swoich cmentarzy, a rodziny swoich grobów - nie istnieją.

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat