artykuł sponsorowany

Szczoteczka elektryczna czy soniczna? Którą szczoteczkę wybrać?

Środa, 08 września 2021 518
Zastanawiasz się, która szczoteczka najlepiej sprawdzi się w codziennej pielęgnacji jamy ustnej? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czy powinieneś wybrać szczoteczkę elektryczną czy soniczną, by cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem!

Każdy z nas codziennie myje zęby, jednak wciąż niewielka ilość osób przywiązuje uwagę do rodzaju szczoteczki. Mimo rozwoju technologii, nie brakuje zwolenników szczoteczek manualnych – jej efekty jednak nie są tak dobre, jak w przypadku tych elektrycznych i sonicznych. Jeżeli planujesz zmianę pielęgnacji, to punkt dla ciebie – twoje zęby z pewnością będą ci wdzięczne. Zastanawiasz się jednak, którą szczoteczkę wybrać, elektryczną czy soniczną? W niniejszym artykule znajdziesz kilka istotnych informacji na ich temat, które miejmy nadzieję, rozwieją wszelkie twoje wątpliwości!

 

Cechy szczoteczki elektrycznej

 

Jak sama nazwa wskazuje, szczoteczka elektryczna zasilana jest akumulatorowo, a jej mechanizm oparty jest na ruchach całej główki bądź samego włosia. Do tego typu urządzeń należą szczoteczki rotacyjne, ultradźwiękowe oraz soniczne. Słysząc hasło „szczoteczka elektryczna”, w naszej głowie najczęściej pojawia się najbardziej klasyczny, rotacyjny model, który charakteryzuje okrągła końcówka. Dzięki szybkim i dość intensywnym ruchom zęby są dokładnie oczyszczone, jednak ten typ szczoteczki może u wrażliwszych osób podrażniać dziąsła, powodując uczucie dyskomfortu.

 

Jak działa szczoteczka soniczna?

 

Szczoteczka soniczna również jest zaliczana do szczoteczek elektrycznych, z tym że jej działanie oparte jest na nieco innej technologii. W tym przypadku do czyszczenia wykorzystywane są fale dźwiękowe wprawiające w ruch jej włosie, które porusza się w sposób wymiatający. Szybkie i jednocześnie delikatne ruchy tworzą w jamie ustnej mikrobąbelki, czyli pęcherzyki powietrza, odpowiedzialne za dogłębne czyszczenie nawet ciężko dostępnych miejsc pomiędzy zębami oraz w kieszonkach dziąseł.

 

Szczoteczka elektryczna i soniczna – czym się różnią?

 

Obie szczoteczki są elektryczne, jednak na tym ich podobieństwa praktycznie się kończą. Różnice pomiędzy nimi można zauważyć na pierwszy rzut oka – klasyczne szczoteczki elektryczne mają okrągłą główkę, soniczne zaś podłużną. Kształt końcówki ma również duży wpływ na dokładność, gdyż szczoteczka elektryczna porusza się pulsacyjnie bądź w sposób oscylacyjno-rotacyjny, co może powodować podrażnienia dziąseł. Dlatego też decydując się na jej zakup warto wybrać taki model. który posiada funkcję kontroli nacisku – pomoże ona zminimalizować to ryzyko. Szczoteczki soniczne cechuje ruch wymiatający, który w dokładny sposób pozbywa się wszelkich osadów oraz przebarwień z płytki nazębnej, dbając jednocześnie o komfort dziąseł. Ponadto, ruchy wykonywane przez szczoteczkę soniczną, uważane są przez stomatologów za najbardziej właściwą technikę mycia zębów.

 

Zarówno jeden jak i drugi rodzaj szczoteczki jest aktualnie zaawansowany technologicznie. Oznacza to, że w prosty sposób możemy zarówno kontrolować czas mycia zębów, jak i siłę nacisku, poprzez ustawienie odpowiedniego programu, dopasowanego indywidualnie do naszych wymagań. Dodatkowo, niektóre szczoteczki, np. marki Oclean, posiadają funkcję łączenia się z wybranym urządzeniem za pomocą aplikacji – dzięki tej funkcji, każdy proces czyszczenia będziemy mieć pod stałą kontrolą. Ponadto pomoże nam ona zadbać o właściwą higienę, informując regularnie o potrzebie wymiany końcówki na nową.

 

Którą szczoteczkę warto wybrać – rotacyjną czy soniczną?

 

Ponieważ oba rodzaje szczoteczek posiadają zarówno swoje plusy jak i minusy, warto zwrócić uwagę na ich osiągi techniczne. Najważniejsze jednak jest dopasowanie właściwej szczoteczki odpowiednio do stanu zdrowia jamy ustnej oraz indywidualnych oczekiwań. Dzięki temu staniemy się posiadaczami urządzenia, które nie tylko będzie spełniać swoje podstawowe funkcje, ale i jego działanie będzie dla nas wyjątkowo komfortowe.


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat