Szczepienia w mobilnym punkcie w Piotrkowie. Chętni przyjęli preparat Johnson & Johnson

Strefa FM Sobota, 29 maja 20211102058
Mieszkańcy Piotrkowa i regionu mogą w ten weekend skorzystać z mobilnego punktu szczepień. Przygotowano tysiąc dawek szczepionki Johnson & Johnson.

Ładuję galerię...

Pierwsi chętni do szczepienia w mobilnym punkcie w Piotrkowie, który w ten weekend stacjonuje na parkingu przy miejskim amfiteatrze, ustawili się w kolejce już o 6 rano. - Myślałem, że ludzi będzie nieco więcej, bo akcja była dobrze nagłośniona, ale okazało się, że wcale nie trzeba było tak wcześnie przychodzić - przyznaje jeden z mężczyzn.

Dlaczego mieszkańcy Piotrkowa i regionu zdecydowali się na szczepienie w tym punkcie? Najczęstsze powody to zamieszanie związane z brakiem szczepionek w punktach powszechnych oraz to, że szczepienie preparatem Johnson & Johnson jest jednodawkowe. Osoby, z którymi rozmawialiśmy tłumaczyły, że chcą się zaszczepić, bo planują wyjazd za granicę: na urlop albo do pracy. Chcą też bez problemu uczestniczyć w imprezach masowych, np. w koncertach. - Mam dzieci za granicą, poza tym planuję udział w koncertach, bo jestem wierną fanką Dawida Podsiadły, więc zdecydowałam się skorzystać z tej możliwości - powiedziała nam po szczepieniu jedna z kobiet.

Szczepienia rozpoczęły się punktualnie o godzinie 8. - Kolejka szybko się rozładowała i wszystko przebiega bardzo sprawnie. Kwalifikacja do szczepienia, samo szczepienie jak i obserwacja po, trwa łącznie pół godziny. Pacjenci najczęściej pytają czy będą gorączkować, bo bardzo ich to martwi, czy szczepienie będzie uznawane za granicą i jest jeszcze jedno pytanie, czy mogą się dzisiaj napić alkoholu - mówi Beata Barwińska, koordynator szczepień z Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

Szczepienia potrwają dzisiaj do godziny 18. Jeżeli zainteresowanie będzie duże, to szczepienia będą kontynuowane. Przygotowano jednak 1000 dawek preparatu Johnson & Johnson. Jeżeli w sobotę wykonanych będzie więcej szczepień niż zaplanowane 500, to w niedzielę mniej osób będzie mogło przyjąć preparat, bo dodatkowe dawki nie dojadą. Gdyby wykorzystano wszystkie dawki, w niedzielę punkt nie będzie funkcjonować.


Zainteresował temat?

3

4


Komentarze (58)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

do podstawówka ~do podstawówka (Gość)04.06.2021 13:43

Moje dziecko od pierwszego dnia życia dostaje wszystkie przewidziane szczepionki nawet dodatkowo rotawirusy od zarania dziejów wiadomo że szczepionki ratują ludzkie istnienie za mojego dzieciństwa świnka różyczka... były teraz jakoś nie słychać ciekawe czyżby szczepienia dzieci?! Izrael 4 przypadki covid 70% zaszczepienia WB 0 przypadków zgonów jednego dnia ponad 50%zaszczepienia przypadek covid uciekł tak sam sobie?

21


Miłosierny ~Miłosierny (Gość)29.05.2021 20:02

Ja jestem bardzo dobrym człowiekiem, chociaż mój termin szczepień już dawno minął i mógłbym już w danej chwili być nieśmiertelnym, to postanowiłem zrezygnować ze szczepienia, gdyż uważam, że są osoby , które bardziej potrzebują preparatu. Nie mogę ich pozbawić możliwości wyjazdu na wakacje, nie godzi się być takim samolubem. Wypoczywajcie spokojnie i szczęśliwie, pomyślcie czasami o mnie, to dzięki mnie spędzacie te wakacje. oby to nie były Wasze ostatnie wakacje.....

1814


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)30.05.2021 09:37

edison, ci wymienieni przez Ciebie, nie są wyznawcami płaskiej Ziemi, występującymi na tym forum, ale są to osoby, które nie gnają na oślep, jak stado lemurów. Celowo użyłem słowo "stado", bo w tej chwili to ludzie są "wyszczepiani", jak i inne stada, trzody, ptactwa i rogacizny wytworem, który powinien, wg dotychczasowych standardów medycznych, wchodzić w fazę badań klinicznych, trwających do kilku lat. Poniał?

137


nie wiem jak u was ~nie wiem jak u was (Gość)30.05.2021 13:46

u mnie ok NOP praktycznie nie odczuwalne

53


Guru ~Guru (Gość)31.05.2021 10:22

Jak widać wazonów nie brakuje.

56


zec ~zec (Gość)30.05.2021 18:14

Piotrków to jakieś wyklęte przez PIS miasto, tylko JJ albo AstraZeneca, do tego ciągłe odwoływanie terminów. Wiem to z opowiadań, bo sam nie ulegam eksperymentom medycznym.

47


Orwell ~Orwell (Gość)30.05.2021 15:27

Czy to nowa metoda antykoncepcji ?

83


słoninowy słoń ~słoninowy słoń (Gość)29.05.2021 20:57

Cytuję:
Osoby, z którymi rozmawialiśmy tłumaczyły, że chcą się zaszczepić, bo planują wyjazd za granicę: na urlop albo do pracy. Chcą też bez problemu uczestniczyć w imprezach masowych, np. w koncertach. - Mam dzieci za granicą, poza tym planuję udział w koncertach, bo jestem wierną fanką Dawida Podsiadły, więc zdecydowałam się skorzystać z tej możliwości - powiedziała nam po szczepieniu jedna z kobiet.


Jak widać, jest pewien typ ludzi, którym wystarczy nałożyć ograniczenia na dostęp do rzeczy, bez których spokojnie mogłyby się obejść, a zgodzą się na wszystko, nawet na przeprowadzenie na sobie eksperymentu medycznego. Według mnie zdrowie jest ważniejsze, niż wycieczka, czy koncert, ale każdy ma prawo uważać inaczej.
No cóż, mimo wszystko zaszczepionym zdrówka szczerze życzę, ale obawiam się, że może nie być tak różowo. Wielu naukowców i lekarzy uważa, że skutki uboczne tych eksperymentalnych szczepień zaczną się ujawniać już w ciągu najbliższych dwóch lat. I te skutki uboczne mogą być bardzo poważne wydatnie przyczyniając się do skrócenia życia. Pożyjemy, zobaczymy. Ja nie widzę żadnego powodu, aby przyjmować którąkolwiek ze szczepionek "na covid".

1411


szumowina z anina ~szumowina z anina (Gość)29.05.2021 17:18

Nie wiedziałem, że szczepienia na grypę są takie popularne.
Kurde a kiedy będą szczepić od braku analitycznego myślenia?

1714


Oj ~Oj (Gość)30.05.2021 11:09

Zdjęcia zrobione, sukces odtrąbiony a punkty szczepień pozamykane

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat