Strażacy uratowali Piotrkowianina przed walkowerem. Zabezpieczyli przeciekający dach hali Relax

Strefa FM Poniedziałek, 08 lutego 202145 8136
Piotrkowska straż pożarna obroniła drużynę Piotrkowianina przed walkowerem. Spotkanie z MMTS Kwidzyn mogło być nierozegrane ze względu na... przeciekający dach hali Relax w Piotrkowie.

Ładuję galerię...

Delegat ZPRP Marek Góralczyk zapowiedział, że do rozgrywki nie dopuści, jeśli sytuacja nie zostanie szybko zażegnana. Problem rozwiązali jednak strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie, którzy weszli na dach hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Batorego. - Przyczyną tej sytuacji była aura, czyli opady śniegu i silny wiatr, który podrywał świetliki i wpychał śnieg do wnętrza hali, który następnie topniał na konstrukcji dachu i kapał na parkiet. Strażacy uszczelnili dwa miejsca, w których skraplała się woda i dzięki temu mecz udało się rozegrać bez żadnych przeszkód - mówi mł. bryg. Wojciech Pawlikowski z Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie.


Spotkanie rozpoczęło się z 15-minutowym opóźnieniem. Mimo fachowej pomocy strażaków, piłkarze ręczni Piotrkowianina przegrali z MMTS-em Kwidzyn 24:25. Od razu pojawiły się za to pytania o stan techniczny piotrkowskiej hali Relax. Na ten temat rozmawialiśmy z Leszkiem Heinzlem, dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piotrkowie. - Nasza "staruszka" hala zaskoczyła nas niemiło po raz kolejny. Tym razem w punkcie, w którym się zupełnie nie spodziewaliśmy. To już kres wytrzymałości nie tylko naszej, ale przede wszystkim budynku. W połowie lat 90. ten obiekt został oddany do użytku jako rozwiązanie tymczasowe. Jak to często w Polsce bywa, rozwiązania tymczasowe wykazują się niezwykłą trwałością i tak jest w tym przypadku. To co nas zaskoczyło, to oddymiacze. To urządzenia połączone z czujnikami przeciwpożarowymi, które są niezwykle istotne podczas ewakuacji w przypadku wystąpienia pożaru. Pytanie czy to wymienić, bo nie wiemy na jakim etapie finansowania jest projekt nowej hali. To są czynniki niezależne od nas. Oczywiście, możemy zainwestować kolejne pieniądze w stary obiekt, ale chodzi o to, aby zaraz tego nie burzyć - wyjaśnia Leszek Heinzel.


W maju 2018 zaprezentowano projekt nowej hali Relax, a sam obiekt miał być gotowy w 2020 roku.


Zainteresował temat?

6

0


Komentarze (45)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

~gość ~~gość (Gość)09.02.2021 20:07

Genialna uwaga jak zawsze u dyrektora Leszka należy inwestować pilnie w nowy obiekt tylko dlaczego nikt wcześniej nie wpadł na ten pomysł wcześniej tylko głucho wszędzie i nie wiadomo co będzie jak ze szczepionkami na koronawirusa.

20


gość_a74 ~gość_a74 (Gość)09.02.2021 20:07

Mogli w mediatece grać. Jest taka piękna i pusta.

31


fot. ~fot. (Gość)08.02.2021 14:48

Odnoszę wrażenie, że większość tzw. komentarzy pisze jedna osoba, Bardzo podobna , tragiczna stylistyka, Może się uczy pisać tylko szkoda, że w tym miejscu..

31


Karuzela śmiechu ~Karuzela śmiechu (Gość)08.02.2021 10:37

A nowa hala gdzie? Wstyd dwie drużyny w ekstraklasie przez tyle lat, miasto ma tyle tysięcy mieszkańców i nie ma porządnej hali...

120


gość_kibic ~gość_kibic (Gość)08.02.2021 11:18

Gdzie nowa hala obiecana w kampanii wyborczej przez prezydenta

61


gość_toks ~gość_toks (Gość)08.02.2021 16:15

Kelnerzy podziękowali za to swoją grom masakra a kasa idzie inne sporty mają wyniki a Funduszu zero

04


gość_gas ~gość_gas (Gość)08.02.2021 16:27

Jakie miasto takie problemy, jacy mieszkańcy takie władze. I tyle w temacie.

41


gość_ula ~gość_ula (Gość)09.02.2021 06:27

Chyba już czas na zmiany w urzędzie miasta. Ile można mówić że jest super, jak nie jest super.

31


danek ~danek (Gość)08.02.2021 17:10

Już od roku powinna stać nowa hala , ale wiadomo kasa poszła na nikomu niepotrzebną MEDIATEKĘ i trzeba ludziom wciskać kit że teraz to się nie da .

91


gość_bizoon ~gość_bizoon (Gość)08.02.2021 16:45

Niech ta cała drużyna idzie potrenować poczytać sobie do media teki tam bedzie dla nich odpowiednia hala

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat