Sprzątali na terenie gminy Wolbórz

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 08 kwietnia 20190 2205
Dwie akcje sprzątania terenu gminy Wolbórz, zorganizowane przez mieszkańców odbyły się w miniony weekend. Posprzatano teren parku w Wolborzu oraz brzegi rzek Wolbórki i Moszczanki.

Ładuję galerię...

Akcja sprzątania rzek Wolbórki i Moszczanki w Wolborzu odbyła się w ramach XII edycji akcji "Pilica czysta i bezpieczna od źródeł do ujścia wraz z dopływami."Organizatorem akcji był klub kajakowy AMBER oraz Grzegorz Olejnik wraz z druhami OSP Lubiatów oraz Anna Gurdziołek – sołtys Lubiatowa. Nasze rzeki sprzątało około 15 osób. Oczyszczono odcinek Wolbórki, od mostu w Lubiatowie do mostu w Wolborzu. W akcji wykorzystano dwa kajaki. Najwięcej śmieci było w Wolborzu pod mostem oraz w Bogusławicach. Organizatorzy przygotowali dla uczestników akcji ognisko, a dzieci otrzymały upominki. 

Kolejną, druga już akcję sprzątania zorganizowała także sołtys Wolborza Marta Smejda. Tym razem mieszkańcy sołectwa pod hasłem "Masaż dla Matki Ziemi” posprzątali teren parkowy nad stawem w Wolborzu. Tu również zebrano kilkanaście worków śmieci a na zakończenie akcji zorganizowano ognisko dla jej uczestników. 

Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros podziękował za pomoc przy porządkowaniu terenów gminy. 

 

za UM w Wolborzu


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat