Advertisement

Rekordowe wsparcie UJK w Kielcach dla Filii w Piotrkowie

Wtorek, 08 czerwca 202137798
Czy piotrkowska Filia UJK ma szanse powalczyć o studentów? Władze uczelni są przekonane, że tak. Za obietnicami zmian idą konkretne projekty i pieniądze.
Rekordowe wsparcie UJK w Kielcach dla Filii w Piotrkowie

O nowym kierunku - pielęgniarstwie, inwestycji szacowanej na 8 milionów złotych, wsparciu senatu i o nadchodzących zmianach w Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim rozmawiamy z dziekan  Natalią Wasilewską.

 

Do tej pory uczelnia kojarzyła się przede wszystkim z kierunkami pedagogicznymi. Skąd pomysł na pielęgniarstwo?

 

Odpowiadamy na potrzeby rynku pracy. Jak powszechnie wiadomo, w Polsce od dłuższego czasu wzrasta zapotrzebowanie na personel medyczny. Wśród deficytowych zawodów wymienia się m.in. pielęgniarki i położne. Pandemia pokazała, jak bardzo ważne są zawody medyczne. Dlatego otwieramy się na te, jak i inne potrzeby otoczenia społeczno-gospodarczego. Filia na bieżąco uruchamia nowe kierunki studiów oraz stale doskonali ofertę dydaktyczną. Już w roku następnym, czyli 2022 mury naszej uczelni po raz pierwszy opuszczą absolwenci nowo uruchomionych kierunków, jak i tych z nowymi programami studiów, tj.: administracja, filologia angielska, finanse i rachunkowość, pedagogika oraz pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Również na kierunkach bezpieczeństwo narodowe i zarządzanie aktualnie dodajemy do naszej oferty nowe, atrakcyjne ścieżki kształcenia.

 

Piotrkowska uczelnia otrzyma rekordowe wsparcie na nowe inwestycje. Jaka to będzie kwota?

 

Władze Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, wspierając piotrkowską Filię oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszego rynku pracy, kontynuują planowane inwestycje do realizowania w Filii UJK w Piotrkowie Trybunalskim. W dniu 27.04.2021 r. Senat UJK jednogłośną decyzją uchwalił wniosek na inwestycję szacowaną na 8 milionów złotych, która w całości jest zaplanowana na rozwój, rozbudowę i realizację potrzeb piotrkowskiej Filii. Strategicznym celem Uniwersytetu jest bowiem dostosowywanie oferty dydaktycznej do potrzeb regionu, a przede wszystkim spełnienie oczekiwań obecnych i przyszłych studentów. Fakt ten oznacza m.in. długo wyczekiwaną modernizację już istniejących budynków dydaktycznych Filii, a także stworzenie odpowiedniego zaplecza dla kierunków realizowanych przez Filię. Jest to duże wyzwanie, ale zarazem stwarza także nowe możliwości oraz perspektywy nie tylko dla uczelni, ale również może przynieść korzyści mieszkańcom Piotrkowa i regionu. Mamy nadzieję, że inwestycja ta nada nowoczesne oblicze naszemu ośrodkowi i stworzy atrakcyjniejsze warunki do studiowania, dostosowane do najwyższych standardów. W ten sposób pragniemy, by Filia UJK stała się bliższa  studentom oraz przyjazna i otwarta dla wszystkich, dla których edukacja jest jedną z najważniejszych wartości.

 

I widać, że zmienia się również podejście studentów. W tym roku studenci pedagogiki nagrali spot reklamujący Filię.

 

Tak to bardzo fajna inicjatywa. Cieszę się, że aż tak identyfikują się ze swoją uczelnią. Chcemy wspierać studentów i wychowywać ich na liderów. Będziemy starać się zapewniać im jak najlepsze praktyki i szanse na staże. UJK w Piotrkowie to dobra i bliska uczelnia! Czekające nas zmiany, to dopiero początek drogi ku europejskiemu podejściu do edukacji. Dlatego już dziś zapraszam do odwiedzenia strony unipt.pl  i zapoznania się z pełną ofertą studiów.

 


Zainteresował temat?

6

5


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

łoświecony łosioł ~łoświecony łosioł (Gość)08.06.2021 18:18

Cytuję:
na inwestycję szacowaną na 8 milionów złotych, która w całości jest zaplanowana na rozwój, rozbudowę i realizację potrzeb piotrkowskiej Filii (...) Fakt ten oznacza m.in. długo wyczekiwaną modernizację już istniejących budynków dydaktycznych Filii, a także stworzenie odpowiedniego zaplecza dla kierunków realizowanych przez Filię.


Z jednej strony niby myślą o rozwoju, a z drugiej sprzedali teren, na którym było boisko. Na sprzedanym terenie stanie blok, a przecież mógł powstać kolejny budynek "rozwijającej się" uczelni. A może jednak filia wcale się nie rozwija, bo chyba w dawniejszych latach ilość studentów (w tym mieszkańców akademików) była znacznie większa, niż dziś. Zresztą w ofercie tylko takie kierunki, do których nauki wystarczy tablica i rzutnik. Nie ma kierunków ścisłych, ani technicznych.

91


zosia ~zosia (Gość)09.06.2021 09:28

W tej propozycji nie ma żadnego rozwoju. Uczelnia powinna postawić na kierunki, których nie ma.

20


byczek ~byczek (Gość)08.06.2021 17:12

Ooo i będzie okazja zmienić fach na spokojniejszy..może położna... a i dodatek covidowy bądź inny będzie.

53


Moszczenicanin ~Moszczenicanin (Gość)08.06.2021 15:14

Eee pedagogika najlepsza

31


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat