Rekordowe oszustwo na telefon. Ofiara oddała gigantyczne pieniądze!

Tomaszów Wtorek, 26 października 2021709717
650 tysięcy złotych padło łupem telefonicznych oszustów. Mężczyzna został naciągnięty metodą na „policjanta i prokuratora”. Policja zatrzymała jednego ze sprawców.

Schemat działania był taki sam jak zawsze. Wywołać strach, manipulować emocjami i zaproponować rozwiązanie. Tym razem oszuści wmówili mieszkańcowi Tomaszowa Mazowieckiego, że podrobiono jego dowód osobisty i grozi mu utrata oszczędności zdeponowanych w banku.


- Podczas rozmowy mężczyzna dał się przekonać, że jedynym ratunkiem przed utratą kilkusettysięcznych oszczędności jest wypłacenie ich z banku i przekazanie "policjantom" prowadzącym sprawę. Dalej rozmowy z ofiarą przejął fałszywy prokurator, któremu udało się nakłonić mężczyznę na likwidację lokat oszczędnościowych i ponowne przekazanie pieniędzy na potrzeby "prowadzonej sprawy” - relacjonuje st. asp. Grzegorz Stasiak, oficer prasowy KPP Tomaszów Mazowiecki.

 

Dodatkowo oszuści przekonali swoją ofiarę do przekazania im kart płatniczych, dzięki czemu wyłudzili łącznie 650 tysięcy złotych. Pieniądze wypłacali z bankomatów na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego. Pozostawione przez nich ślady pozwoliły na zatrzymanie jednego z nich. Policyjne śledztwo trwało rok i doprowadziło do 23-letniego mieszkańca Pruszkowa. Decyzją sądu został on aresztowany na 3 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy.


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gosć ~gosć (Gość)29.10.2021 21:07

I tak se gość poszedł do banku i już chop siup wszystko po likwidował ? i bank od reki mu wydał tyle kasy .. bez sprawdzania i czekania na np. dwa dni ? no ale ... jak bandziory maja wtyki w banku to tak jest ... nie pudłują , wiedza gdzie i do kogo uderzyć i wmawiać mu takie bajery ... hahahahah

00


Policjant ~Policjant (Gość)28.10.2021 09:26

To ile on zarabia ze tyle uzbierał. Sam kradł padło na niego. Nie żałuję tych wszystkich którym ciagle malo. Pozdrowienia dla Amber gold

31


gosc. ~gosc. (Gość)26.10.2021 14:21

"jedynym ratunkiem przed utratą kilkusettysięcznych oszczędności jest wypłacenie ich z banku i przekazanie policjantom prowadzącym sprawę"...
Gdyby ktoś do mnie zadzwonił z taką informacją powiedziałbym - "puknij się w czoło".

131


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)27.10.2021 05:03

Karać jeszcze raz karać dopóki nie oddadzą forsy I nie naprawią przygody nawet dożywocie i wtedy będzie święty spokój

60


Teacher ~Teacher (Gość)26.10.2021 23:55

I w ogóle pracownicy banku nie mają z tym nic wspólnego????, bandziory zwyczajnie kolesia wytypowali... Eh ta współczesna uczciwość

60


5g ~5g (Gość)26.10.2021 14:30

Naiwnych ludzi niestety jest coraz więcej.

90


Monsignore ~Monsignore (Gość)26.10.2021 18:29

Mi też już nie żal tych nabitych w butelkę ludzi.Byli na tyle mądrzy, że uzbierali w życiu kupę kasy (na co im na stare lata takie kupy pieniędzy?), a później na tyle nieroztropni, że dają te pieniądze w prezencie cwaniakom. Od lat się o tym trąbi, nawet policjanci z ambon o tym czytają i nic to nie pomaga. W ramach "Dobrej rady" proponuję polskiej władzy o zaapelowanie do ojca dyrektora, aby codziennie jego radio Maryja i telewizja Trwam trąbiły emerytom i rencistom o tym niebezpieczeństwie. Zwróciłbym się do ojca Tadeusza osobiście,ale jestem cienkim Bolkiem (proszę nie mylić mnie z grubym Bolkiem) i mnie nie posłucha.

60


rrr ~rrr (Gość)26.10.2021 17:18

Myślałam, że osoba będąca w stanie uzbierać 650 tys jest bardziej rozgarnięta...

120


Jarosław singiel ~Jarosław singiel (Gość)26.10.2021 15:20

Bank powinien w jakimś stopniu wziąć odpowiedzialność za te oszustwa Ci oszuści w jakiś sposób wchodzą w posiadanie danych o klijencie banku.

74


!!! ~!!! (Gość)26.10.2021 15:31

Ja już nie żałuję oszukanych ludzi. Od tylu lat trąbi się o tego typu oszustwach i jeszcze znajdują się naiwniacy.

151


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat