Ratownicze zmagania na Słoneczku

ePiotrkow Sobota, 14 sierpnia 202142447
Na terenie piotrkowskiego kąpieliska Słoneczko odbył się piknik rodzinny "Bezpiecznie nad wodą, czyli z ratownictwem wodnym na Ty". Pomysłodawcami imprezy byli przedstawiciele rejonowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Piotrkowie Trybunalskim. Na przybyłych czekały liczne atrakcje, m.in.: pokazy ratownictwa wodnego, konkursy sprawnościowe, czy zabawy na pneumatycznym wodnym torze przeszkód.

Ładuję galerię...

Wszyscy miłośnicy wodnego szaleństwa, mieli powody do zadowolenia, zaglądając w sobotę (14.08) na Słoneczko. - Zaplanowaliśmy osiem konkurencji, które pomogą przybliżyć uczestnikom istotę zawodu ratownika. Wykorzystujemy rzutkę ratowniczą, pływamy na desce ratowniczej czy kajakach. Można spróbować swoich sił na wodnym torze przeszkód, a najmłodsi mogą skorzystać z możliwości przejażdżki za skuterem na dmuchanym bananie. Dla tych, którzy najlepiej poradzą sobie z naszymi zadaniami, mamy w prezencie trzy hulajnogi elektryczne - mówi Janusz Ciechanowski, wiceprezes rejonowego WOPR-u w Piotrkowie.

 

Uczestnicy imprezy mogli spróbować również swoich sił, w przeprowadzaniu pierwszej pomocy. - Każdy może wziąć udział w konkurencji, polegającej na resuscytacji, trwającej nieprzerwanie przez dwie minuty. To umiejętność bardzo ważna także w życiu codziennym. Gdy na przykład jesteśmy świadkiem wypadku, w którym są osoby ranne, nie powinniśmy bać się udzielania pierwszej pomocy. Również samo wezwanie służb ratunkowych i powiadomienie ich o stanie poszkodowanych, zdecydowanie ułatwia im ich dalszą pracę. Niestety w naszym kraju wiele osób woli zrobić zdjęcie wypadku, niż zainteresować się tym, czy ktoś nie potrzebuje naszej pomocy. Apeluję, by w takich sytuacjach niezwłocznie pomagać ofiarom, bo to może uratować ich życie - mówi Mateusz Giemza, ratownik medyczny.

 

Odpoczynek nad wodą, może przynieść orzeźwienie nawet podczas najbardziej gorących dni. Należy jednak pamiętać, by przy akwenach zachowywać się odpowiedzialnie. - Najczęstszą przyczyną niebezpiecznych sytuacji nad wodą jest połączenie brawury i alkoholu. Takie zachowania należy piętnować. W samym Piotrkowie nie mieliśmy w tym roku przypadków utonięć, ale już nad Zalewem Sulejowskim tragicznie zakończył się wypoczynek trzech osób, zaś nad Zalewem Cieszanowickim, dwóch. Chcemy pokazać na czym polega praca ratownika wodnego - dodaje Janusz Ciechanowski.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wodnik szuwarek ~wodnik szuwarek (Gość)14.08.2021 16:22

A gdzie prezesi ?

10


go?ć_magda ~go?ć_magda (Gość)15.08.2021 18:39

Wodnik szuwarek nie interesuj się. Lepiej zajmij się szukaniem kup w szuwarach na Słoneczku to twoje ulubione zajęcie.

00


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)15.08.2021 12:23

Wszystko ustawione nagrody też ludzoe między sobą rozmawiali o tych wygranych hulajnogach jedynie to dziewczynka wybrana była losowo reszta dzieci ktora brała udział w konkursach odeszła z kwitkiem,a mozna było chociaż dla nich po dyplomie i lizaku dać za zaangażowanie i chęci nawet był płacz wsród małych, moze dawać dyplomy kilkukrotnie innym to pomyśleć o dzieciach

10


Hhjjj ~Hhjjj (Gość)14.08.2021 21:31

Okolica domaga się razem z tym jak nazywają kąpieliskiem czyszczenia bo mówią że drogę będą tam budować ale po co i komu to potrzebne następna kasa w błoto

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat