Rada Gminy Grabica udzieliła absolutorium wójtowi

ePiotrkowRegion Piątek, 17 lipca 202020112
Krzysztof Kuliński, wójt gminy Grabica uzyskał absolutorium. Decyzję w tej sprawie radni podjęli podczas sesji 13 lipca.

Ładuję galerię...

Po wcześniejszym zapoznaniu się ze sprawozdaniem finansowym oraz sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2019 rok, a także opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz stanowiskiem Komisji Rewizyjnej, radni gminy Grabica jednogłośne podjęli uchwałę w tej sprawie.
Podczas posiedzenia wójt przedstawił Raport o Stanie Gminy, który był podsumowaniem jego działalności w roku poprzednim. W dokumencie tym zawarte były założenia budżetowe i wykonane zadania. Rada przyjęła go jednomyślnie i udzieliła wójtowi wotum zaufania.

 

Wójt wyraził nadzieję, że dalsza współpraca będzie układała się jak najlepiej i kolejne budżety będą sprzyjały jej rozwojowi.
- Zarządzanie publicznymi pieniędzmi to bardzo odpowiedzialne zadanie, a udzielone absolutorium oznacza stwierdzenie prawidłowości finansowego działania naszego samorządu - podkreślają władze gminy. - Dowodem na dobre zarządzanie finansami publicznymi jest umieszczenie gminy Grabica na 141 miejscu spośród wszystkich gmin wiejskich w Polsce w prestiżowym Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego za 2019 rok. Wysoka pozycja w tym badaniu świadczy o dobrej sytuacji finansowej naszego samorządu oraz trafności decyzji podejmowanych przez jej władze. To przede wszystkim obiektywna ocena wysokiej jakości pracy oraz potwierdzenie kompetentnych działań Radnych, którzy decydują o kierunku rozwoju naszej małej ojczyzny - dodają.

 

Ważnym punktem obrad było też podjęcie uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz wysokości stawki. Zdecydowano, że przy selektywnej zbiórce odpadów oraz przy kompostowaniu odpadów bio we własnym kompostowniku zapłacimy 16 zł za osobę (bez kompostowania 22 zł od osoby). Brak segregacji skutkuje naliczeniem kary w wysokości 44 zł na osobę.
Zmiany będą obowiązywać od 1 sierpnia, w związku z czym konieczne będzie złożenie nowej deklaracji w Urzędzie Gminy.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)18.07.2020 02:20

Super, opłaty zdrożały już od sierpnia zeszłego roku, więc nie rozumiem tego co tu napisane. Swoją drogą, zastanawiam się, za co tyle kasy za osobę- 16zł.
Jak było po 8zł to biznes się kręcił, teraz nagle mało?
Niech się wezmą za tych co w miastach niby segregują śmieci. Płacą za segregację, a raptem dwie butelki plastiku wrzucone do kosza, reszta idzie do mieszanego! To jest segregacja miastowych? Powinni z góry płacić za niesegregowane!
Nie piszę to o wszystkich mieszkańcach bloków, ale o większości!

00


Sofokles ~Sofokles (Gość)17.07.2020 13:53

A czy kiedyś jakaś rada gminy w naszym powiecie nie udzieliła absolutorium wójtowi?

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat