Pyszna autorska kuchnia z dowozem do twojego domu

ePiotrkow Piątek, 02 lipca 202151296
Restauracja Pepper&Salt funkcjonuje od wielu lat na 4 piętrze hotelu Mercure Piotrków Trybunalski Vestil, ale co zaskakujące nie jest powszechnie znana w naszym mieście. Pokutuje tu chyba pogląd, że tego typu lokale są skierowane przede wszystkim do gości hotelowych. Jednak rzeczywistość jest zupełnie inna. Twórcy restauracji oferują piotrkowianom m.in. domowe obiady na dowóz w abonamencie, ciekawą i szeroką ofertę cateringową, a po zniesieniu obostrzeń zapraszają do skosztowania pysznej autorskiej kuchni w lokalu lub na tarasie widokowym na dachu hotelu.

Ładuję galerię...

 

- Restauracje hotelowe rzeczywiście trochę odstraszają ludzi – kojarzą się przede wszystkim z obsługiwaniem gości hotelowych i wydają się ludziom nieprzystępne cenowo. My staramy się walczyć z tym mitem, bo Pepper&Salt powstała w ogromnej mierze z myślą o mieszkańcach Piotrkowa i okolic, którzy chcą spróbować naprawdę dobrej kuchni w najwyżej położonej restauracji w mieście.

 

Restauracja Pepper&Salt znajduje się hotelu Mercure Piotrków Trybunalski Vestil, który jest częścią międzynarodowej sieci Accorhotels. Jednak jak podkreśla twórca oraz obsługa tego lokalu, są oni bardzo przywiązani do naszego miasta i od początku zależało im na tym, aby również w restauracji wyczuwało się tę „piotrkowskość”.

 

- Tu się urodziliśmy, ale także mieszkamy i prowadzimy rodzinny biznes, więc chcieliśmy, aby także nasza kuchnia oraz dania w niej tworzone opierały się na lokalnych produktach i producentach -wyjaśnia Tomasz Wilk, twórca restauracji Pepper&Salt.

 

Z kolei szef kuchni podkreśla, że dzięki bliskości dostawców umożliwia robienie zaopatrzenia częściej, a przez to kupowanie mniejszych ilości produktów i dbanie o ich jakość oraz świeżość. - Także nasze dania przygotowujemy „na świeżo”. To nie są gotowe półprodukty tylko dania, które od początku do końca powstają w naszej kuchni. – mówi szef kuchni. - Ja zawsze gotuję na bieżąco, bo chcę zapewnić gościom jak najsmaczniejszą, ale także najwyższej jakości potrawę – dodaje.

 

Menu w restauracji w związku z przygotowywaniem potraw na bieżąco nie zawiera olbrzymiej liczby dań, ale wrażenie robi na pewno ich różnorodność. Znajdziemy w niej zarówno klasykę polskiej kuchni, ale także pozycje nieco bardziej egzotyczne. - Daniem, które cieszy się uznaniem jest na pewno stek z polędwicy wołowej podany na kamieniu wulkanicznym, dzięki któremu każdy gość może sam decydować o poziomie wysmażenia oraz krewetki w sosie piri - piri. Z kolei zagraniczni odwiedzający najczęściej poszukują polskiej kuchni i tu proponujemy im żur po piotrkowsku, który jest rozchwytywany i zawsze zbiera świetne recenzje – mówi Tomasz Wilk.

 

Także w karcie napojów znajdziemy sporo piotrkowskich akcentów. Są soki z firmy Wyciskany, jest kultowy Jałowiec, ale również piwo z browaru Jan Olbracht oraz Sulimar. - Bardzo cieszy nas rosnąca popularność lokalnych producentów napojów i coraz częstsze zastępowanie nimi „koncernowej” oferty – podkreśla nasz rozmówca.

 

Pepper&Salt posiada jeden z najbardziej wyjątkowy ogródków w całym Piotrkowie ponieważ jest tak samo jak restauracja najwyżej położonym ogródkiem w Piotrkowie. Lokal położony jest na 4 piętrze hotelu, a do dyspozycji gości jest taras z widokiem na całe miasto. - Można na nim obejrzeć chociażby piękny zachód słońca czy imponującą nocną panoramę miasta i nasi goście rzeczywiście bardzo sobie cenią to miejsce zarówno indywidualni jak również osoby organizujące przyjęcia okolicznościowe – mówi twórca restauracji.

 

Dzięki tym wszystkim zaletom Pepper&Salt jest idealnym miejscem na biznesowy lunch, romantyczną kolację czy po prostu towarzyskie spotkanie, ale także na różnego rodzaju przyjęcia okolicznościowe.

 

- Uwielbiam eksperymenty i nowości w kuchni, ale takie tradycyjne gotowanie też jest mi bardzo bliskie i przede wszystkim ma bardzo dużo zwolenników wśród naszych gości. Staramy się przygotowywać, aby codziennie było coś smacznego, a osoby korzystające z abonamentu nie musiały się martwić o gotowanie czy zakupy – mówi szef kuchni restauracji Pepper&Salt

 

Restauracja Pepper&Salt wychodzi naprzeciw klientom i pomaga w organizacji przyjęć w sytuacjach kiedy nie ma możliwości zorganizowania w lokalach. Wprowadziliśmy usługę cateringu, aby móc organizować przyjęcia również poza naszą restauracją. Dzięki tej usłudze mogliśmy wywiązać się z naszych zobowiązań w miesiącach kwiecień i maj przy organizacji komunii oraz przyjęć weselnych

 

- Aktualnie mamy dużo rezerwacji na przyjęcia okolicznościowe do końca wakacji co pokazuje jak wszystkim brakowało wspólnych spotkań. Cieszymy się, że możemy ponownie organizować rodzinne spotkania i co bardziej cieszy są to większości osoby, które już wcześniej korzystały z naszej oferty. Niezwykle cieszą tacy lojalni goście, którzy najpierw robią tu zaręczyny, potem ślub, chrzciny i komunię – mówi Tomasz Wilk

 

Powstała właśnie strona internetowa Restauracji na której można dokonywać rezerwacji stolików jak również zamawiać nasze dania z dostawą w dowolne miejsce w Piotrkowie Trybunalskim

 

Twórca i załoga restauracji Pepper&Salt zapraszają do odwiedzenia lokalu osobiście i przekonaniu się o wyjątkowości tamtejszej kuchni oraz samego miejsca. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.peppersalt.pl, a rezerwacji można dokonywać pod adresem: zamowienia@peppersalt.pl.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Lena ~Lena (Gość)09.07.2021 10:17

Nie polecam,
Przerost formy nad treścią! tym razem żołądkową

20


Mieszkaniec PT ~Mieszkaniec PT (Gość)05.07.2021 10:30

Polecam najlepsze miejsce w PT. Tutaj mogę zjeść polędwicę wołową przyrządzoną jak należy a nie pizze i shaormę jak wszędzie.. Jedyne miejsce z dobrą kuchnią i obsługa.

42


Wacław Ościenny ~Wacław Ościenny (Gość)02.07.2021 19:55

Jak zmienią nazwę na "Pieprz i Sól", to pójdę tam z rodziną.

60


bn ~bn (Gość)02.07.2021 15:41

Nie polecam.

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat