Advertisement

"Przez tę bandycką ustawę giną ludzie!"

Strefa FM Piątek, 22 września 201724880138
- Już 17 osób zmarło z powodu ustawy dezubekizacyjnej, gdy ludzie dostają decyzję z Zakładu Emerytalno-Rentowego MSW po prostu tracą przytomność i często już jej nie odzyskują, to wina polityków Prawa i Sprawiedliwości - twierdzi Andrzej Rozenek, działacz Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który spotkał się wczoraj z piotrkowianami. W spotkaniu, które odbyło się w Domu Nauczyciela wziął udział również m.in. były szef Wojskowych Służb Informacyjnych Marek Dukaczewski.

Ładuję galerię...

W spotkaniu wzięło udział kilkadziesiąt osób, najpierw minutą ciszy uczczono pamięć 17 osób, które zdaniem Andrzeja Rozenka zmarły w wyniku ustawy dezubekizacyjnej, zakładającej m.in. obniżenie emerytur byłych funkcjonariuszy Służb Bezpieczeństwa.

 

 - Jak państwo wiedzą ustawa wejdzie w życie 1 października, a już mamy 17 ofiar śmiertelnych. Ludzie giną w wyniku samobójstw, zawałów serca i wylewów krwi do mózgu. Gdy otrzymują decyzję z Zakładu Emerytalno-Rentowego - nazywam to decyzjami śmierci, padają na ziemię, są wywożeni do szpitala i tam niestety odchodzą. Wszystkie te przypadki dokumentuje Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP. Krew tych ludzi spoczywa na rękach rządzących i zawsze będziemy o tym pamiętać. Ta ustawa pozwala na kradzież emerytur Polaków. W tej bezradności i nienawiści Prawo i Sprawiedliwość stosuje odpowiedzialność zbiorową, której nikt w Europie na taką skalę nie zastosował, chyba, że sięgniemy do czasów III Rzeszy. Wszystkie fundamenty prawa zostały złamane, podobnie jak Konstytucja, a wszystko po to, żeby nienawistny, mały człowiek mógł spełniać swoje żądze. Przygotowaliśmy własny projektu ustawy, który cofa tę bandycką zmianę, trafi on do Sejmu, jeśli zbierzemy 100 tysięcy podpisów. PiS ma większość, więc ten projekt najprawdopodobniej zostanie odrzucony, ale w ten sposób dowiemy się jak przedstawiciele partii opozycyjnych podchodzą do tego środowiska, poza tym dzięki temu projektowi rozpoczniemy prawdziwą, rzetelną debatę na temat tego środowiska, na temat waszej krzywdy, na temat waszych dokonań, do tej pory takiej debaty nie było - mówił do zgromadzonych piotrkowian Andrzej Rozenek.

 

Zmiany dotyczą byłych funkcjonariuszy Służb Bezpieczeństwa. Generał Marek Dukaczewski obawia się jednak, że niebawem ustawą zostaną objęte kolejne grupy zawodowe.

 

 - Mamy świadomość, że kolejni będą wojskowi, a po nich być może prokuratorzy, sędziowie, lekarze czy górnicy, dlatego, że pieniędzy w budżecie będzie brakować. Tymczasem w świetle wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2010 roku, wszyscy ci, którzy rozpoczęli służbę po 1990 roku lub kontynuowali służbę, rozpoczętą przez 1990 roku powinni być traktowani tak samo. Gdyby w latach 90-tych państwo poinformowało tych wszystkich ludzi, którzy są na sali, że nie widzi możliwości współpracy z nimi, to oni by sobie te 26 lat w życiu zagospodarowali i odłożyli na emeryturę w ramach systemu powszechnego. Ci ludzie wywiązali się ze swojej części umowy, natomiast państwo po raz drugi zmienia jej warunki - powiedział były szef Wojskowych Służb Informacyjnych.

 

Podobnych spotkań w całym kraju było już kilkanaście.


Zainteresował temat?

8

31


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (138)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

97-300 97-300ranga04.10.2017 11:18

Teraz czekam na odebranie im służbowych mieszkań oraz wszelkich innych przywilejów. Zero skrupułów względem komuny! Stop komunie !

54


97-300 97-300ranga01.10.2017 10:24

Umarł dziś który ?

53


rozbawiony ~rozbawiony (Gość)01.10.2017 08:10

To już dzisiaj 1 października - witamy ubeków w sprawiedliwej Polsce.

63


Krzych ~Krzych (Gość)29.09.2017 11:25

Jak to mówią Karma wraca.

62


97-300 97-300ranga29.09.2017 11:06

Patrzcie towarzysze jak ten czas nam leci , już od poniedziałku nowy miesiąc , nowe emerytury . Piękna jesień przed nami .

83


97-300 97-300ranga29.09.2017 11:03

~bef_hero (Gość)
"97-300 Naprawdę Panu nie przeszkadza, że ludzie z tzw. lewicy (patrz Pan Dziemdziora), których Pan piętnuje gdzie się da, są w koalicji z obecnym Prezydentem ??? Podwójna moralność? Pytam Pana o to po raz kolejny. Ciekawe dla czego nie dostaję odpowiedzi? " - - - > Oczywiście że przeszkadza to że tak dużo komuchów zasiada w radzie miasta ale co ja szeregowy suweren mogę zrobić gdy tak potężna partia jaką jest PIS nie potrafi nic z tym zrobić ? Każdy może oceniać prezydenta EP tak jak uważa , ja oceniam go bardzo pozytywnie i proszę przyjąć to do wiadomości tak jak ja przyjmuję wasze oceny . Prawdopodobnie lewactwa w RM w następnej kadencji nie będzie wcale i problem zostanie rozwiązany.

36


bednarz ~bednarz (Gość)22.09.2017 16:43

jak ludzi bili pałami to ludzie mdleli. teraz mdleją oni jak dostają pisma. A ilu ludzi wtedy zginęło? już zapomnieli a teraz przejmują się tymi co bili pałami nas Polaków. Świetna ustawa szkoda że kara przyszła tak późno.

4216


gość ~gość (Gość)25.09.2017 21:48

Czy uważacie, że wszyscy ludzie, którzy pracowali w SB to mordercy? Czy sekretarka, która robiła kawę, pisała pisemka na maszynie, jest winna śmierci kogokolwiek?
Wy, czy Wasi Rodzice, też pracowaliście w czasach PRL-u, uczyliście się w szkołach, uczelniach, pracowaliście w zakładach pracy i korzystaliście z wczasów, które umożliwiała Wam PRL-owska władza. Z tego Steż może powinniście się rozliczyć. Zastanówmy się, czy wszystkich powinniśmy mierzyć jedną miarą, karać za winy niepopełnione?
Są sądy, IPN ma wszystkie dokumenty, na podstawie których z łatwością można stwierdzić - winien, nie winien, państwo powinno stać na straży prawa i jeśli, z pełną starannością, uczciwością podejść do problemu.

57


WM ~WM (Gość)24.09.2017 00:36

Nie wierzę własnym oczom, że za stołem prezydialnym tego spotkania widzę swojego nauczyciela pana Artura Ostrowskiego, który aktualnie uczy nas... historii! Broni UB-eków i SB-ków, że im wysokie emerytury sprawiedliwość nareszcie obniżyła do poziomu jak zwykłym śmiertelnikom.

254


gosc ~gosc (Gość)23.09.2017 19:43

Twarze piotrkowskiej bezpieki, taka była kiedyś wystawa IPN......

284


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat