Przegrana Piotrcovii w Lubinie

MKS Piotrcovia Niedziela, 12 września 202110
Niezwykle rzadko bramkarka ma stuprocentową skuteczność z rzutów karnych przy pięciu próbach rywala. Dlatego też wyczyn Darii Opelt ze spotkania 2. kolejki sezonu 2021/2022 zapamiętamy na długo. Kapitan Piotrcovii nie dała się pokonać z linii siedmiu metrów i zasłużenie odebrała nagrodę MVP dla najlepszej zawodniczki naszej drużyny. Piotrkowskie szczypiornistki przegrały jednak z Zagłębiem Lubin.

O końcowym wyniku spotkania w Lubinie zdecydowała pierwsza połowa. To w niej Zagłębie wypracowało sobie bezpieczną przewagę siedmiu bramek (17:10), którą dowiozło w drugiej części gry do końca. Piotrcovia, po zmianie stron, doszła rywala na cztery trafienia, ale nie zdołała zniwelować całej straty z pierwszych trzydziestu minut.

Zagłębie Lubin - MKS Piotrcovia 34:27 (17:10)

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka - Klonowska, Oreszczuk 4, Trawczyńska 3, Majsak 1, Królikowska 3, Jureńczyk 2, Grobelna 1, Sobecka 4, Trbović 3, Świerczek 5, Waga 1
Kary: 12 min (Trbović x2, Królikowska, Jureńczyk, Sobecka, Świerczek)
Karne: 0/0

W czwartek (16 września) o 17:45 Piotrcovia podejmie EUROBUD JKS Jarosław, a spotkanie 3. kolejki będzie transmitowane przez TVP Sport.