Premier: we wtorek lub w środę przedstawimy zaostrzenia w związku ze świętami i mutacją omikron

PAPKraj Poniedziałek, 06 grudnia 2021320836
Jutro lub pojutrze przedstawimy zaostrzenia w związku ze świętami i mutacją omikron; będziemy wzmacniać mechanizmy obowiązku szczepień. Rozważamy też wzmocnienie obostrzeń wobec niezaszczepionych - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.
fot.: PAP

Premier był pytany podczas konferencji prasowej o wariant omikron koronawirusa i o to, czy toczą się rozmowy o ewentualnych "paszportach covidowych".

 

"We wtorek lub najpóźniej w środę przedstawimy drugi pakiet" zaostrzeń, m.in. taki, który będzie się wiązał z sytuacją świąteczną, będzie odpowiedzią na mutację wirusa omikron. Rzeczywiście przedstawia to się niedobrze" - powiedział Morawiecki. Według niego, "jest bardzo dużo zgonów, szczególnie wśród osób niezaszczepionych".

 

Premier zapowiedział "wzmocnienie mechanizmów szczepienia i ich obowiązkowości w niektórych zawodach". "Będziemy również dyskutować o wzmocnieniu zaostrzeń w niektórych miejscach, dla osób niezaszczepionych, aby odpowiedzieć na tę odmianę wirusa omikron, który pewnie już jest w Polsce" - podkreślił.

 

Od 1 grudnia w Polsce obowiązują nowe obostrzenia epidemiczne, m.in. zakaz lotów z siedmiu krajów Afryki i zmiana limitów obowiązujących w instytucjach kultury, kościołach, hotelach, lokalach gastronomicznych i na weselach. (PAP)

 

ipa/ mir/


Zainteresował temat?

3

8


Komentarze (36)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

cyrku ciąg dalszy ~cyrku ciąg dalszy (Gość)07.12.2021 11:10

Portugalia ma 92% zaszczepionych i wprowadzają stan klęski ale o tym w mediach cisza...

81


Młoda.lek ~Młoda.lek (Gość)07.12.2021 12:46

Cieszy, ze wzrosła liczba osób przyjmujących szczepionkę. Pierwszą dawką zaszczepiono około 46 000 osób. Na dzień dzisiejszy nie wymyślono innej formy zabezpieczania farmakologicznego przed COVID., pominąwszy pomysły niektórych osób tutaj się produkujących.

19


Fakty i mity ~Fakty i mity (Gość)07.12.2021 09:45

Doniesienia Włodzimierza Bodnara opierają się na samodzielnej obserwacji, nie są badaniem naukowym
Nie zostały przeprowadzone właściwe testy, nie zastosowano również grupy kontrolnej ani nie porównano skuteczności terapii lek. Bodnara ze skutecznością obecnie rekomendowanych w leczeniu COVID-19 procedur medycznych. W żadnym wypadku nie można traktować opinii Włodzimierza Bodnara jako obiektywnego dowodu na działanie amantadyny w terapii COVID-19. Relacje pacjentów mogą wskazywać na zjawisko warte zbadania, lecz z całą pewnością nie są naukowym dowodem na skuteczność terapii.
Podkreślił to prof. Wojciech Szczeklik z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego:
W ostatnich dniach wiele się mówi o AMANTADYNIE -ponoć znika z aptek.Jest to lek stosowany w chorobie Parkinsona;wykazuje działanie wirusostatyczne przeciwko wirusowi grypy A. Nie ma ŻADNYCH przesłanek, że może być skuteczna w leczeniu COVID-19! Z pewnością za to może zaszkodzić

46


spoko ~spoko (Gość)06.12.2021 13:45

amantadyna oficjalnie potwierdzona i dopuszczona do leczenia /tylko nie u nas/ ,dlaczego chcą zmuszać do genetycznego wynalazku ?,pełna dobrowolności ,zreszta i tak podpisuje każdy chętny zrzeczenie sie jakichkolwiek roszczeń ,przymus w wydaniu naszego narodu ,,,to samodzielne rządy po wyborach KONFEDERACJI

148


Ty5rr ~Ty5rr (Gość)07.12.2021 12:07

Przyszłość ich rozliczy

50


brawo ~brawo (Gość)06.12.2021 14:17

POSPIESZALSKI został wyleczony amantadyna przez dr. BODNARA ,oficjalne info

136


niewolnik ~niewolnik (Gość)07.12.2021 09:17

W następnym roku będzie narracja, że nieważne, że eliksir nie chroni, ale ważne, że masz paszport covidowy i możesz wejść do sklepu i kupić chleb, a potem i sztuczne mięso. Czy wy dalej naprawdę wierzycie, że oni martwią się o wasze zdrowie, a nie o swoją mamonę ?

72


alicja ~alicja (Gość)07.12.2021 08:01

pytanie powinno brzmeć inaczej ,dlaczego mimo ż istnieje skuteczny lek ,nie jest stosowany ,dlaczego promowane są tylko i wyłącznie eksperymentalne podawanie preparatu genetycznego ? kto z to odpowiada ?

62


Kazik ~Kazik (Gość)06.12.2021 13:37

Nadal brną w kłamstwie już my ich rozliczymy przy urnach wtedy będzie kwik i koniec koryta

215


stefan ~stefan (Gość)06.12.2021 17:07

A żonka trachnęła 14 milionów !
Tak się robi wałki !

171


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat