Prawie 19,5 mln osób w Polsce jest w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19

PAPKraj Niedziela, 03 października 202121 1863
W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest w Polsce ponad 19 mln 489 tys. osób – podano w sobotę na rządowych stronach.
Fot.: PAP

Liczba wszystkich wykonanych w naszym kraju szczepień przeciw COVID-19 wynosi 37 mln 317 tys. 759.

 

W pełni zaszczepione są 19 mln 489 tys. 903 osoby.

 

Łącznie do Polski dostarczono 59 mln 848 tys. 860 tys. dawek szczepionki, z czego do punktów trafiło 39 mln 467 tys. 795 dawek.

 

Od 27 grudnia ub. r., gdy rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19, zutylizowano 454 tys. 439 dawek.

 

Zgłoszono 15 tys. 634 niepożądane odczyny poszczepienne, w większości łagodne. (PAP)

 

autor: Iwona Żurek

 

iżu/ pat/


Zainteresował temat?

1

8


Komentarze (21)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dr kildare ~dr kildare (Gość)05.10.2021 12:17

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej prof. Andrzej Matyja mówił w TOK FM, że obecna czwarta fala pandemii jest falą niezaszczepionych. – To właśnie oni wymagają hospitalizacji. Ci, którzy zlekceważyli szczepienia teraz są niechlubnymi bohaterami pandemii. Wypróbowali na sobie, czym jest COVID-19 – powiedział rozmówca Jana Wróbla.

12


Ostatnia prosta.... ~Ostatnia prosta.... (Gość)03.10.2021 09:33

Badania wykazały że białko kolca znajdujące się na wirusie w wielu przypadkach powoduje stan zapalny oraz uszkodzenie bariery krew - mózg co umożliwia przedostawanie się różnego rodzaju patogenów i toksyn bezpośrednio do mózgu. Zadaniem preparatów podawanych ludziom jest właśnie wymuszenie na organizmach wyprodukowania takowego białka i jeszcze dumnie się o tym trąbi... Resztę dopowiedzcie sobie sami. O tym wszystkim został już jakiś czas temu poinformowany MZ.

172


j. ~j. (Gość)03.10.2021 18:06

Jednym z błędów rządu w walce z pandemią było zlekceważenie antycovidowców i antyszczepionkowców. Teraz może dojść do tego, że nie będzie kogo szczepić, bo będzie brak chętnych... Tym samym nie wygramy szybko z pandemią i może za rok nadal będziemy chodzić w maseczkach. Sporo ludzi uwierzyło antyszczepionkowcom, że oficjalna medycyna się myli, że lekarze się nie znają, albo są w zmowie np. z koncernami farmaceutycznymi, że szczepionki nie pomagają, tylko zabijają itp. itd. Z jakiegoś powodu wolą wierzyć nie naukowcom, tylko szarlatanom, nie lekarzom, tylko znachorom, nie profesorom medycyny i epidemiologom, tylko tym, którzy wygłaszają brednie o szkodliwości szczepionek, a wiara w te dziwne teorie ma być podobno przejawem swego rodzaju oświecenia, przejrzenia na oczy, włączania myślenia itp. Nie przyjmują do wiadomości faktów naukowych, że szczepionki skutecznie wyeliminowały wiele chorób zakaźnych i że nie ma innej skutecznej metody walki z tymi chorobami, a ewentualne skutki uboczne szczepień są zdecydowanie mniej groźne od tych chorób. Dla mnie jest to do złudzenia podobne do wiary w to, że Ziemia jest płaska, a Finlandia nie istnieje, natomiast oficjalna geografia nas okłamuje a więc należy „włączyć myślenie” i nie wierzyć geografom, tylko głosicielom tych dziwnych teorii. Ja włączyłem swoje myślenie i dlatego NIE WIERZĘ znachorom, którzy próbują mi mącić w głowie, tylko naukowcom. Nie wiem, czy rząd ma jakiś sposób, żeby się uporać z antyszczepionkowską zarazą, a jeśli nie ma, to ja czarno widzę program szczepień... Uważam też, że w tej sprawie mógłby sporo zrobić Kościół, gdyby oczywiście zechciał, a przecież głosi on obronę życia, a więc także obronę życie przed skutkami chorób zakaźnych, czyli powinien popierać akcję szczepień. Jest zresztą taka encyklika Fides et ratio, zgodnie z którą wiarę można pogodzić z nauką i będąc wierzącym należy być także myślącym, a tym samym nie wierzyć w teorie spiskowe, nie wierzyć znachorom i różnym samozwańczym rzekomym znawcom tematu, tylko naukowcom i tym samym... czym prędzej, jak tylko będzie taka możliwość SIĘ ZASZCZEPIĆ!

218


pandemiczna panda ~pandemiczna panda (Gość)03.10.2021 20:51

Cytuję:
W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest w Polsce ponad 19 mln 489 tys. osób – podano w sobotę na rządowych stronach.


A lider "wyszczepiania", Izrael, postanowił "wyszczepionych" dwoma dawkami traktować jako... niezaszczepionych!
Mimo masowego zaszprycowania, dystansowania i maseczkowania notują rekordowe ilości kolejnych zakażeń. Jak to wyjaśnić? ;)
Przypominam, że te paszporty covidowe mają DATĘ WAŻNOŚCI, co oznacza, że po jej upływie każdy wyszprycowany będzie traktowany jak... niezaszczepiony! Znamy to już z Izraela, ale Covidianie nadal nic nie kumają i nadal nie umieją prostych wniosków wyciągnąć.
Oprócz Izraela drugim podobnym przykładem jest wyszprycowany Singapur, również notujący ostatnio rekordowe ilości zakażeń.
A jakie wnioski możemy wyciągnąć z powyższych przykładów? To, że nie chodzi o nasze zdrowie, a o wprowadzenie NWO (segregacja, pieniądz elektroniczny, permanentna inwigilacja, system zezwoleń nawet na prozaiczne czynności), pisałem już od początku pLandemii. A pozostałe wnioski są takie, że:
1) szczepionki nie chronią przed chorobą;
2) ten cały covid jest CHOROBĄ SEZONOWĄ (taką samą jak grypa, a może nawet dokładnie tą samą!);
3) nie da się stworzyć SKUTECZNYCH szczepionek na wirusy, o czym nauka wie już od co najmniej kilkudziesięciu lat;
4) tam gdzie dużo zaszczepionych tam dużo nowych zakażeń;
5) tam gdzie nie można zarobić na pLandemii (szczepionki, testy, kombinezony, środki ochrony, respiratory, itd.), tam jej po prostu nie ma - nie chorują Innuici, Pigmeje w Kongo, Indianie z amazońskiej dżungli, Papuasi, ani nawet afgańscy talibowie.

Cytuję:
Zgłoszono 15 tys. 634 niepożądane odczyny poszczepienne, w większości łagodne.


W większości ludzie są dla siebie mili i się wzajemnie nie mordują, ale jak już ktoś komuś łeb urżnie, to wszystkie media o tym trąbią. Dlaczego media nie trąbią o tych cięższych NOP-ach? Trochę to dziwne, bo media lubią sensacje, ale w tej kwestii panuje jakaś dziwna zmowa milczenia, pojawiają się jedynie lakoniczne niewiele mówiące komunikaty. Szkoda!

144


jak ~jak (Gość)04.10.2021 12:16

pierwszy raz od poczatku covi usłyszałem o GRYPIE ,wcześniej ona nie istniała ? ,genetyczna żywności jest zabroniona a mrna to co ? czysta genetyka i jaki wpływ to będzie mieć za kilka lat na organizmy ? bez przyczyny producenci nie /umywają rąk / kazdy sam musi podpisać dobrowolne zobowiązanie

61


jewish banker ~jewish banker (Gość)04.10.2021 11:11

hehehehe hajs sie musi zgadzać

61


ul ~ul (Gość)03.10.2021 21:47

15 tysięcy 634 zgłoszonych niepożądanych odczynów poszczepiennych w większości łagodnych?
Łagodnych to z pewnością nikt nie zgłaszał, bo i po co ? A ilu zaszczepionych poszło do grobu?
Nie było takich, czy rubryki statystyczne takich przypadków nie obejmowały? A co tam mały procent.
W komunizmie jednostka się nie liczy, jest tylko numerem na liście. Brawo towarzysze! Tak trzymać!

92


chłop pańszczyźniany ~chłop pańszczyźniany (Gość)03.10.2021 11:18

Oglądałem, jak wielu innych, zdjęcia z wizyty Prezydenta RP w Piotrkowie i okolicach i nie widziałem tam dystansu i dezynfekcji, a tylko jeden "sprawiedliwy" w maseczce, wśród tłumu. A podobno jesteśmy na jakimś progu, czegoś tam. Hipokryci ci ze świecznika, albo może uważają że suweren jest już do cna odmóżdżony. Ale to tylko do czasu panowie szlachta.

104


Gd ~Gd (Gość)03.10.2021 17:22

Będę ostatnim który sie zaszczepi.I jedynie siłą.

100


Jaguar ~Jaguar (Gość)03.10.2021 13:17

jak to w pełni zaszczepionych jak teraz by być w pełni zaszczepionym trzeba będzie 2 dawke Johnsona, 3 dawke innych...a potem 4 i 5 bo paszport kowidowy się skończy...ja własnie dlatego się nie szczepię na to...bo to normalnie jakieś uzależnienie ma być, i jeszcze psychologiczna gra ze społeczeństwem o odpowiedzialności itp...nie pamiętam by przy jakiejkolwiek grypopodobnej chorobie była taka propaganda..w każdym razie ja się nie szczepię bo boję się preparatu mRNA, nie będę ryzykował, gdyby to było raz na jakąś np dekadę odporność, a tu znowu warianty, mocniejsze od poprzedniego, szczepionki słabsze, trzeba 4 dawke...no ludzieeeeeeeeeeeee

123


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat