artykuł sponsorowany

Praca w Holandii – Czy warto wyjechać?

Środa, 30 czerwca 2021
Co roku kilka milionów Polaków wyjeżdża do pracy za granicę. Spora ich część wybiera Królestwo Niderlandów. Wyjazd do pracy sezonowej, pomimo trwania pandemii, nadal jest popularnym sposobem na szybkie wzbogacenie się.

O tym jak najlepiej znaleźć pracę za granicą, rozmawialiśmy z Anną Rybak, managerem biura Westflex Polska Sp. z o.o. w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Czy obecnie są jakieś utrudnienia, żeby wyjechać do pracy w Holandii?

 

Czas pandemii z pewnością pokrzyżował plany zawodowe wielu osobom. Również jeśli chodzi o wyjazdy do pracy za granicą napotykaliśmy na przestrzeni ostatniego roku szereg restrykcji nakładanych przez rządy państw, typu kwarantanna. Na szczęście obecnie, żeby wyjechać do Holandii nie są wymagane testy na COVID ani kwarantanna. W związku z tym wyjazdy wyglądają w zasadzie tak samo, jak przed pandemią.

 

Czym powinniśmy się kierować szukając pracy za granicą, by nie trafić na przysłowiową minę?

 

Przede wszystkim powinniśmy wybierać legalnie działające biura, które cieszą się dobrą renomą. Dzięki temu unikniemy przykrych niespodzianek. Nasza agencja Westflex Polska Sp. z o.o. jest wpisana do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia, co potwierdza jej wiarygodność. Również sam proces rekrutacji jest bardzo ważny. Istotne jest to, żeby jak najwięcej szczegółów oferty pracy poznać przed wyjazdem. Z naszymi rekruterami można osobiście porozmawiać w biurze w Piotrkowie Tryb. przy ul. POW 12C  (budynek naprzeciwko dworca PKP) bądź online, jeśli ktoś jest spoza Piotrkowa. Tak naprawdę rekrutujemy osoby z całej Polski. W dzisiejszych czasach odległość nie jest już żadną przeszkodą.

 

 

Jakie rodzaje prac są najbardziej popularne i jak kształtują się zarobki?

 

W okresie letnim Polacy najczęściej wyjeżdżają do Holandii na prace związane z ogrodnictwem czy zbiorami. Nasza agencja oferuje pracę w szklarniach z warzywami (m.in. pomidory, papryka, rzodkiewka, ogórki) i kwiatami (np. róże, gerbery storczyki, tulipany, kwiaty doniczkowe). Zapewniamy odpowiednią pracę osobom, które chcą przyjechać i spróbować swoich sił w Holandii. Jesteśmy w stanie zaproponować różne stanowiska o różnej długości trwania umowy, w związku z tym mamy oferty pracy typowo wakacyjne, na np. 2-3 miesiące, jak i całoroczne. Niewątpliwą zaletą pracy w Holandii są cotygodniowe wypłaty. Jeśli chodzi o zarobki to stawka godzinowa wynosi powyżej 10 Euro brutto. A zarobki tygodniowe netto kształtują się na poziomie od 280 Euro do nawet 500 Euro (po odliczeniu już kosztów zakwaterowania i ubezpieczenia). W przeliczeniu na złotówki jest to od 5000 zł – 9000 zł netto miesięcznie. Wszystko zależy od liczby przepracowanych godzin. W sezonie zawsze możliwe są nadgodziny.

 

 

Jakie warunki trzeba spełnić by wyjechać do pracy w Holandii? Czy znajomość języka obcego jest konieczna?

 

Tak naprawdę poza motywacją do pracy i ważnym co najmniej 6 miesięcy dowodem osobistym nic więcej nie jest wymagane. Można nawet zażartować, że jest to taki wyjazd jak z biura podróży, bo wszystko jesteśmy w stanie zorganizować i zapewnić pracownikowi. Począwszy od zarezerwowania busa z Polski do Holandii, który odbiera pracownika spod domu i dowozi pod wskazany adres w Holandii. Jesteśmy też w stanie skredytować bilet, jeśli ktoś nie ma pieniędzy na bilet. Na miejscu jest zapewnione miejsce pracy, zakwaterowanie (pokoje 1 lub 2-osobowe), ubezpieczenie, transport do pracy oraz opieka koordynatora. Znajomość języka obcego ani doświadczenie zawodowe w tej branży nie są wymagane. Istnienie również możliwość wyjazdu w parze lub ze znajomymi. Tak więc, jeśli jesteś zainteresowany/a wyjazdem do pracy w Holandii, nie brak Ci motywacji i ambicji, to Westflex jest właściwym miejscem dla Ciebie.

 

 

Zapraszamy do kontaktu osobistego lub telefonicznego:

 

Westflex Polska Sp. z o.o.

 

ul. POW 12 C,

Piotrków Tryb.

 

Tel. +48 506 613 515

https://westflex.nl/pl_PL

 

lub do aplikowania przez Internet: https://portal.westflex.nl/wsformulier/pl-PL


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat