Poznaliśmy mistrza w piłkarskiej lidze amatorów

ePiotrkow Wtorek, 08 czerwca 202122495
Mimo, że do końca rozgrywek Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej w Piotrkowie jeszcze dwie kolejki, już znamy mistrza. Tytuł obronił Barwil Omega.

To jednocześnie najbardziej utytułowana drużyna w historii rozgrywek. Mistrzowski tytuł należy do Barwilu Omegi nieprzerwanie od trzech lat. Ostatnim zespołem, który zagroził aktualnemu mistrzowi jest Prym-Galeria Wnętrz, a było to w sezonie 2016/2017.

 

W miniony weekend byli mistrzowie walczący o wicemistrzostwo przegrali wysoko ze Starówką 1:6. Dla tej ostatniej to z kolei jeden z najlepszych sezonów w historii. Na dziś drużyna skupiająca w dużej mierze pilkarzy amatorów z obszaru Starego Miasta w Piotrkowie jest najbliżej 2. miejsca.

 

Zapewne czwartą pozycję na koniec zajmie zespół, w którym występuje zasłużony zawodnik Concordii Hubert Górski, czyli Flexipal (w ostatniej kolejce Górski strzelił 4 bramki w wygranym 7:1 meczu z Rol-Bestem). Zresztą byłych i wciąż grających zawodników jest w ALPN więcej: w mistrzowskim Barwilu-Omedze występują Łukasz Matuszczyk (w przeszłości m.in. Pogoń Szczecin) i Zbigniew Suski (GKS II Bełchatów), w Prym-Galerii Wnętrz Artur Lamch (m.in. GKS Bełchatów), a w Starówce wciąż grający w Concordii Artur Jędrzejczyk.

 

Mecze ligi amatorskiej odbywają się w weekendy od godziny 9.00 na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Piotrkowie i są organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Gonz ~Gonz (Gość)08.06.2021 18:17

Daniel z Eko Luk jest najlepszy i się zna na piłce.

30


Fan ALPN ~Fan ALPN (Gość)08.06.2021 10:26

W drużynie Barwilu występuje kilku zawodników z ligową przeszłością:
WOJCIECH ROBASZEK (Piotrcovia Piotrków)
SEBASTIAN NATKAŃSKI (Skalnik Sulejów, Włókniarz Moszczenica, K.S. Paradyż)
PIOTR OLEJNIK (LKS Mierzyn)
MARCIN KAŹMIERCZAK (Włókniarz Moszczenica, Sczerbiec Wolbórz, Skalnik Sulejów)
PRZEMYSŁAW SZULC (Concordia Piotrków)

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat