Ponad 35,5 mln na budowę mediateki. Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Piotrkowa

ePiotrkow Środa, 06 września 20171066879
12 za, 8 przeciw, 1 głos wstrzymujący – tak głosowali radni nad uchwałą zwiększającą o kolejne 400 tys. zł środki przeznaczone na budowę nowej siedziby miejskiej biblioteki.

Ładuję galerię...

W środę o godz. 8.00 odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

 

Dlaczego władze miasta postanowiły zwiększyć pulę przeznaczoną na to zadanie? Ma to związek ze zmianą wykonawcy – bibliotekę budować miał Kartel za 32,6 mln, zrobi to jednak firma Mostostal Warszawa, która odwołała się od wyniku przetargu do Krajowej Izby Odwoławczej. Izba przyznała rację Mostostalowi, a to oznacza, że środki na mediatekę trzeba zwiększyć dokładnie o 407 tys. 747 zł. Radnym przedstawiono więc dwa projekty uchwał: o zmianach w budżecie na 2017 rok i o zmianach w Wieloletniej Prognozie Finansowej.

 

Co na to wszystko radni? Opozycja była oburzona. - Dlaczego pan nie unieważnił tego przetargu? - pytał prezydenta miasta radny Tomasz Sokalski.

Prezydent odpowiedział, że miasto co prawda rozważało taką możliwość, istniało jednak ryzyko, że w kolejnym postępowaniu przetargowym ceny zaproponowane przez potencjalnych wykonawców będą jeszcze wyższe.

 

W słowach nie przebierała radna Marlena Wężyk-Głowacka. - Dobrze wiemy, że budowa tej biblioteki nie ma sensu. Często słyszeliśmy porównania do budowy biblioteki w Oświęcimiu. Inne miasta korzystają z dofinansowań i to bardzo dużych. W Oświęcimiu budowa nie kosztowała 40 mln, a jedynie 16, z czego 12 mln to dofinansowanie unijne, miasto przeznaczyło tylko 4 mln. Panie prezydencie, proponuję, by obudził się pan z tego pięknego snu. Pora przejrzeć na oczy i unieważnić ten przetarg, bo na pewno nie skończy się na 40 mln. Jaki sens ma budowa biblioteki z kredytów? - pytała radna.

 

Dyskusja trwała dokładnie 30 minut. Wniosek o jej zamknięcie zgłosił jednak radny Bronisław Brylski.

 

Uchwała o zmianach w budżecie, a tym samym o zwiększeniu środków na budowę mediateki, została przegłosowana. Przypomnijmy, kwota przeznaczona na zadanie, które budzi tyle kontrowersji to 35 mln 608 tys. zł, z czego 1 mln 458 tys. zostało już wydane na budowę pasażu łączącego ulicę Jerozolimską i Curie-Skłodowskiej.


Zainteresował temat?

6

1


Komentarze (79)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kb ~kb (Gość)21.09.2017 07:25

Super inwestycja! Rządzący miastem się zmienią, a budynek pozostanie dla pokoleń. Po co ta gadka, kto i kogo ta inwestycja promuje??? Zyskamy MY, mieszkańcy.

11


Piotrkowianin. ~Piotrkowianin. (Gość)06.09.2017 10:16

ale was wykołowali. I co teraz? Zapłacić trzeba więcej. Kto za to odpowie chciałbym wiedzieć? Wyciągnięte zostaną konsekwencje? Ci którzy byli tak za mediateką z radnych niech się teraz wypowiedzą, słucham, może jako pierwszy Pan radny Brylski? Słucham. Co macie teraz do powiedzenia?

151


Boryna ~Boryna (Gość)08.09.2017 14:11

Wielki Elektronik czy Wielki Bajarz - który z nich jest twoim ulubionym bohaterem? - konkurs literacki dla dzieci.

30


BIP ~BIP (Gość)06.09.2017 13:04

Warto zapamiętać, kto jak głosował:
Za
Marian Błaszczyński
Bronisław Brylski
Rafał Paweł Czajka
Urszula Czubała
Jan Dziemdziora
Lech Kaźmierczak
Piotr Masiarek
Szymon Miazek
Mariusz Staszek
Monika Tera
Przemysław Winiarski
Ewa Ziółkowska

Przeciw
Sławomir Dajcz
Piotr Gajda
Marlena Wężyk-Głowacka
Grzegorz Lorek
Wiesława Olejnik
Ludomir Pencina
Tomasz Sokalski
Krzysztof Kozłowski

Wstrzymała się:
Krystyna Czechowska

Nieobecni:
Łukasz Janik
Marek Konieczko

142


PL ~PL (Gość)08.09.2017 14:01

A od rzekomo wyremontowanej oczyszczalni śmierdzi dużo gorzej niż przed remontem.

30


media coś tam... ~media coś tam... (Gość)07.09.2017 21:37

Nadzwyczajna sesja powinna dotyczyć stanu zdrowia emerytów i rencistów oraz upadającej opieki zdrowotnej a nie finansowania mediateki. To wydaje się takie oczywiste, że aż dziw bierze, że twórca tego bubla (media coś tam...) na to nie wpadł.

40


Józiontek ~Józiontek (Gość)07.09.2017 12:23

Szanowni mieszkańcy, proponuję wytoczyć pozew zbiorowy przeciwko Urzędowi Miasta oraz zarządowi dróg w PT i żądać naprawy zawieszeń i felg w autach zniszczonych na drogach w naszym mieście. Żelazna, Roosevelta, Wojska Polskiego, Próchnika, Kopernika, Żwirki, Przedborska i wiele innych. Może to trochę ruszy sprawę stanu ulic!?

121


hłop ~hłop (Gość)07.09.2017 18:32

kompielisko robic za tom kase

30


popieram ~popieram (Gość)07.09.2017 11:46

wspaniała lokalizacja i wspaniały pomysł by ten teren zagospodarować. Dziwne że Radni opozycyjni nie wiedzą na co jest dotacja ? , dlaczego opozycja w tym Pis nie przekazuje pieniędzy na drogi lecz bojkotuje inwestycje ? kto i kiedy rozliczy radnych za sprzedany stadion i basen ? czy również nie chcą tej inwestycji ?

17


tomasz_48 ~tomasz_48 (Gość)07.09.2017 13:17

To jest q...a skandal ! Drogi jak w Somalii. nie remontowane od kilkunastu lat. Zęby można stracić na tych wertepach. Jak już coś, to leja jakiś śmieszny dywanik na rok/dwa. Emzetki to padliny z demobilu. Podatki jedne z najwyższych w Polsce tak samo woda. A tu lekka ręką 40 baniek na bzdurę, z której skorzysta 0,5 % emerytów + 2 nauczycielki. Nie wiem co trzeba mieć w głowie.

82


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat