Ponad 25 litrów krwi dla Olka, Kacpra i Łukasza

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 04 października 20212 3142
Aż osiemdziesięciu krwiodawców zgłosiło chęć niesienia pomocy dwóm ciężko chorym chłopcom, Olkowi i Kacprowi. Zbiórka krwi w Moszczenicy prowadzona była również na rzecz Łukasza, który został ranny w wypadku spowodowanym przez nietrzeźwego kierowcę.

Ładuję galerię...

Podczas akcji krwiodawstwa po raz kolejny postawiliście na drugiego człowieka, oddając część siebie, czyli krew, której nie można niczym zastąpić. Zbiórka krwi ze wskazaniem dla trzech osób, Olka Grzymskiego, Kacpra Skórki i Łukasza Tabały. Życzymy Wam szybkiego powrotu do zdrowia!

- napisała w swoich mediach społecznościowych Edyta Duda, jedna z organizatorek akcji. 

 
Na apel o pomoc odpowiedziało 80 osób, a krew oddało ostatecznie 56. Dzięki temu udało się  zebrać 25 200 ml tego najcenniejszego leku.

 

Opiekę nad krwiodawcami sprawowali nie tylko medycy. Dzięki sponsorom, czyli firmom z Moszczenicy, Piotrkowa Trybunalskiego i Tomaszowa Mazowieckiego, wszyscy, którzy zdecydowali się pomóc, otrzymali upominki oraz mogli skorzystać ze smacznego poczęstunku.

 

Organizatorzy, czyli HDK PCK Moszczenica już teraz zapraszają na kolejną akcję krwiodawstwa. Będzie to zarazem ostatnia w tym roku zbiórka, a zaplanowano ją na 12 grudnia.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kazik ~Kazik (Gość)05.10.2021 13:06

Krew winna być oznaczona od zaszczepionych i nie by było wiadomo która po preparacie jest skażona

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat