Ponad 130 ton azbestu mniej w gminie Wola Krzysztoporska

ePiotrkowRegion Czwartek, 19 grudnia 20190 1841
Zdrowiej i bezpieczniej jest na terenie gminy Wola Krzysztoporska. O ile zdrowiej? O 130,983 ton rakotwórczego azbestu, który dzięki działaniom Urzędu Gminy został usunięty z terenu gminy. I to całkiem bezpłatnie dla mieszkańców. Warto dodać, że w roku 2020 również przeprowadzona będzie taka akcja. Już można składać wnioski.

Gmina Wola Krzysztoporska w 2019 roku otrzymała dofinansowanie na „Usuwanie azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Wola Krzysztoporska” ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. W tym roku mieszkańcy gminy mogli bezpłatnie pozbyć się szkodliwego azbestu ze swoich posesji. Zadaniem objęte zostały 53 nieruchomości, odpady niebezpieczne zawierające azbest zostały odebrane z wszystkich nieruchomości w ilości 130,983 ton.

Wartość zadania wyniosła 50 tys. 501,81 zł (kwota brutto), z czego dotacja na dofinansowanie zadania ze środków WFOŚiGW w Łodzi to 42 tys. 84 zł (netto), a wkład gminy Wola Krzysztoporska 4 tys. 676,93 zł (netto).

 

W 2020 roku gmina Wola Krzysztoporska po raz kolejny będzie ubiegała się o pozyskanie środków finansowych z WFOŚiGW na usuwanie azbestu i wyrobów zawierających azbest. Osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej pragnące pozbyć się azbestu z terenu nieruchomości położonych na terenie Wola Krzysztoporska zobowiązane są do złożenia kompletu uzupełnionych dokumentów (wniosek, zgoda współwłaściciela, oświadczenie – ochrona danych osobowych, oświadczenie).

 

Szczegóły i wzory wniosków na wola-krzysztoporska.pl.

 

 

 

 

 

(materiały: UG Wola Krzysztoporska) 


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (0)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat