Policjanci sprawdzą miejsca, gdzie zimą przebywają bezdomni

Policja Czwartek, 03 grudnia 20208 2753
W okresie zimowym, kiedy temperatura spada poniżej zera piotrkowscy dzielnicowi podczas patroli zwracają większą uwagę na miejsca gdzie mogą szukać schronienia i przebywać bezdomni. Sprawdzają pustostany, tereny piotrkowskich ogródków działkowych, gdzie w opuszczonych altankach szukają śladów ,, zimowych" lokatorów.
fot.: KMP Piotrków

Czas późnej jesieni i zimy to okres bardzo trudny dla osób bezdomnych oraz ubogich. Niskie temperatury stwarzają realne zagrożenie dla tych, którzy nie mają schronienia i dla tych, którzy nie są w stanie zakupić opału. Bezdomni nie zważają na to, że większość miejsc, w których nocują, nie nadaje się do przebywania w nich. Poza tym, nocowanie w tego typu miejscach, może okazać się niebezpieczne z uwagi na zagrożenie wychłodzenia organizmu. Często przebywający tam, to osoby, które na przykład ze względu na stan upojenia alkoholowego nie są w stanie same zadbać o swoje bezpieczeństwo.

 

Pamiętajmy, że człowiek nietrzeźwy znacznie szybciej traci ciepło. Osobom takim należy udzielić pomocy informując o miejscach noclegowych lub powiadomić odpowiednie służby, które od lat podejmują czynności w ramach działań na rzecz osób bezdomnych. Dzielnicowi apelują o to do wszystkich, którzy mają wiedzę na temat osób, które szukają miejsc noclegowych na klatkach schodowych, w pustostanach, altankach działkowych. Kiedy zauważymy taką osobę zawsze zaalarmujmy policję. Zdarza się, że przechodzimy obojętnie obok osób leżących na chodniku, trawniku, śpiących pod wiatą przystankową, czy też na parkowej ławce. Okażmy tym osobom serce. Nie skreślajmy ich szans na przeżycie.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_miejski gupek ~gość_miejski gupek (Gość)03.12.2020 09:03

Som w noclegowni na Wrąniej. Tam ich szukajcie ja musicie.

21


gość_5 ~gość_5 (Gość)03.12.2020 13:44

To ich wybór, na siłę się nie pomaga a jak kogoś gryzie sumienie to niech sam się spytać czy taka osoba potrzebuje pomocy. Policja jak i Straż Miejska bez zgody ów bezdomnego może guzik zdziałać. A zwożenie takich do szpitali i na siłę ratowanie poprzez amputacje odmrożonych kończyn itp. Nieraz mija się z tym co chcą ci ludzie. Dla nich usnąć i się nie obudzić to coś o czym inni mogą pomażyć. Sami niejednokrotnie w swoich wypowiedziach tak mówili. Np: w kloszard story.

11


gość_mhm ~gość_mhm (Gość)03.12.2020 13:26

Sprawdzcie w budynkach po bylej stacji Piotrków Towarowy, za remtrakiem w krzakwch, tak z 5 melinuje caly xzas i to faktycznie melinują, a pozniej stoją na rogatce na roosevelta

10


gość_gość ~gość_gość (Gość)03.12.2020 08:09

A dlaczego nie piszcie o nakazie noszenie maseczek zakrywających usta i nos? Czyżby ten obowiązek już nie był taki ważny?

10


gość_cyk ~gość_cyk (Gość)03.12.2020 10:20

Czy nie za dużo osób na metr.

10


xn. ~xn. (Gość)03.12.2020 08:34

A jakże policja gościa takiego "odkryje" a w schronisku go nie przyjmą bo nie ma "testu" na koronkę. I co ,apele trafią w próżnie. Chyba ,że w tym medialnym bałaganie coś się zmieniło...Takiego zamieszania ze schroniskami i bezdomnymi jeszcze nie było....

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat