Po rodzinnej kłótni chciał popełnić samobójstwo

ePiotrkowOpoczno Wtorek, 04 stycznia 2022117364
O włos od tragedii w Opocznie. Po rodzinnej kłótni 37-latek chciał popełnić samobójstwo. Z pomocą pośpieszyli policjanci, którym udało się uspokoić mężczyznę.
Fot. Pixabay

 

1 stycznia 2022 roku, o godz. 20.00 dyżurny opoczyńskiej policji otrzymał zgłoszenie, że 37-latek może próbować odebrać sobie życie. Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna po rodzinnej kłótni wyszedł wzburzony z domu informując o tym, że odbierze sobie życie.

 

Dyżurnemu opoczyńskiej policji udało się dodzwonić do 37-latka. Podczas cierpliwej, spokojnej rozmowy ustalił miejsce pobytu mężczyzny, a na miejsce zostali skierowani doświadczeni funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego.

Policjanci wyjaśnili swoją obecność troską o życie i zdrowie mężczyzny. Uspokoili go i zapewnili o chęci udzielenia pomocy, nie tylko w miejscu interwencji, ale także - o ile będzie to potrzebne - w późniejszym czasie.

Kolejny raz okazało się, że poświecenie drugiemu człowiekowi uwagi, próba zrozumienia jego kłopotów, lęków jest niezwykle ważna. 37-latek podziękował policjantom za rozmowę, okazane zrozumienie i pomoc - podkreśla asp. sztab. Barbara Stępień, oficer prasowy KPP w Opocznie.

Osoby potrzebujące pomocy mogą porozmawiać z psychologiem czy psychiatrą, a także zadzwonić na telefon zaufania 800-70-22-22, lub 1161-23. Można też skontaktować się z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej, czy Poradnią Zdrowia Psychicznego.


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wungiel ~wungiel (Gość)04.01.2022 10:03

Rozumiem że próbują ocieplić wizerunek policji. A tu trzeba "ocieplać" pomieszczenia a nośniki energii "pikują" wręcz do góry.

510


Kochajmy się ~Kochajmy się (Gość)05.01.2022 21:08

Wniosek. Nie warto się kłócić.

30


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)04.01.2022 11:31

Na tej komendzie to maja pic opanowany na poziomie pinokia.

76


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat