Piotrkowska noclegownia w dobie epidemii

ePiotrkow Piątek, 13 listopada 202013 4068
Mają maseczki, rękawiczki, środki do dezynfekcji, mają miejsce do odbywania kwarantanny, do tego nie wypuszczają z placówki swoich podopiecznych. Tak w warunkach epidemii radzą sobie w piotrkowskiej noclegowni.
fot. FB Stowarzyszenie Centrum Pomocy Panaceum, archiwum

- Jesteśmy zabezpieczeni tzn. nasza placówka jest zamknięta, nikogo nie wypuszczamy bez ważnego powodu – mówił w piątek rano na antenie Strefy FM Piotr Kindilchi ze Stowarzyszenia Centrum Pomocy "Panaceum", kierownik schroniska dla osób bezdomnych przy ul. Wroniej w Piotrkowie. - Zdarzają się oczywiście sytuacje awaryjne, pilne, kiedy pozwalamy wyjść. Wtedy albo bezpośrednio dowozimy naszych podopiecznych samochodem do miejsca docelowego, albo sami załatwiają swoje sprawy, w sądzie czy np. w urzędzie. Nawet do robienia zakupów mamy wyznaczoną jedną osobę.


Nowe osoby nie są przyjmowane do placówki bezpośrednio z ulicy. Przy Wroniej jest wyznaczone specjalne pomieszczenie do odbywania kwarantanny. - Tam kierujemy osoby, które do nas przyjmujemy – dodaje P. Kindilchi. - Oczywiście nie robimy zbiorowej kwarantanny, bo to mijałoby się z celem. Przyjmujemy osoby skierowane do nas ze szpitala, ale w takich przypadkach wiadomo, że osoba przebywająca w placówce medycznej miała wcześniej wykonany test na obecność SARS-CoV-2. Mimo to i tak kierujemy kogoś takiego na obserwację, żeby mieć pewność. Mamy środki czystości, środki do dezynfekcji. Codziennie myjemy wszystkie klamki i powierzchnie płaskie. Mamy dozownik przy wejściu, mamy rękawiczki i maseczki. Jesteśmy zabezpieczeni.


W naszej noclegowni jest 80 miejsc dla bezdomnych, w tej chwili w placówce przebywa 50 osób.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

arek ~arek (Gość)14.11.2020 21:03

śmietnik na Kazimierza Wielkiego, policjo, straż miejska, sanepid , kiedy zajmiecie się tym bezdomnym Heńkiem śpiącym tam noc w noc,, .roznosi wszystkie syfy śmietnikowe i to w dobie tej strasznej pandemi ,Dzielnicowy do pracy!

20


gość_gość ~gość_gość (Gość)13.11.2020 19:16

Zapraszam po bezdomnych do pergoli smietnikowej na Mieszka I go 4, nikt się tym jakoś nie chce zająć. Mieszkancy mają dosyć ich towarzystwa. Administracja nie jest od sprzątania po nich. Straż miejska również nie reaguje.

20


gość_mnbv ~gość_mnbv (Gość)14.11.2020 19:54

Są dwa rodzaje bezdomności. Bezdomnosc z wyboru i bezdomnosc z przyczyn innych.
Ta pierwsza istniała, istnieje i istnieć będzie.
Bezdomny pies robi co może żeby pzeżyć. Walczy o podstawy egzystencji, waruje pod sklepom, lasi się do osób wynoszacych produkty spożywcze. Nie prosi mistrza/szefa/krolewne/milutka panią o parę grosikow. On szuka domu. Jak ten dom znajdzie, to jest lojalny, oddany i wierny.
Pewien podpiotrkowski rolnik zlitowal się i przygarnal czterech bezdomnych z Piotrkowa.
Przekazał im do dyspozycji dwuizbowe mieszkanie z pełnym wyposażeniem. Mieli wykonywać jakieś proste prace w gospodarstwie.
W ciągu tygodnia panowie zdążyli wynieść i ukraść że swojego domu:
-lodowko-zamrazarke,
-pralkę ,
-telewizor z DVD,
-cały pozostały sprzęt AGD.

20


gość_janek ~gość_janek (Gość)13.11.2020 09:23

A jak sie tam zapisać?Kobita już nie daje mi spokoju.

83


gość_dudjdhdjd ~gość_dudjdhdjd (Gość)13.11.2020 09:37

A może tak pomyśleć nad rozwiązaniem problemu bezdomności zamiast oferować darmowy dach nad głową i wyżywienie?

53


sdsd ~sdsd (Gość)13.11.2020 09:53

to nie jest noclegownia tylko schronisko

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat