Piotrkowianki wicemistrzyniami świata w tańcu sportowym!

ePiotrkow Poniedziałek, 11 października 202140182
Antonina Jarzębska i Julia Gaj zdobyły wicemistrzostwo świata podczas zmagań w WORLD DANCE CHAMPIONSHIP 2021 on-line. Dziewczęta wytańczyły swój sukces w kategorii tanecznej Free Dance Category - Junior. Mistrzostwa były rozgrywane w Hiszpanii. Zawodniczki piotrkowskiego klubu Jaskółczyn przeszły eliminacje, a następnie weszły do finału i zdobyły srebrne medale.

Ładuję galerię...

W kadrze Polski Antonina i Julia znalazły się dzięki doskonałemu przygotowaniu, co potwierdzały starty w krajowych mistrzostwach. Wielokrotne miejsca na podium w ciągu roku, pozwoliły zgromadzić najwyższą punktację rankingową i zdobyć nominację Polskiego Związku Tańca Sportowego na Mistrzostwa Świata.

 

Dziewczęta na co dzień ćwiczą w klubie kultury Jaskółczyn, a ich trenerem i choreografem od samego początku jest Magdalena Markiewicz.

 

Kategoria, w której piotrkowiankom udało się zdobyć srebro, czyli Free Dance wymagała od nich opanowania kilku technik tanecznych oraz akrobatyki i gimnastyki artystycznej. Antonina i Julia to reprezentantki zespołu Tanecznego "Aerobik", z którym w 2019 i 2020 roku zdobyły także zespołowe tytuły Mistrzyń Polski w kategorii Disco-Dance i Fantasy Show.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_piotrkowiankaaaa ~go?ć_piotrkowiankaaaa (Gość)12.10.2021 15:43

Gratulacje, mamy cudowną młodzież aż duma rozpiera :) wielkie brawa dla dziewczyn i trenerki.

30


sportowiec ~sportowiec (Gość)11.10.2021 14:43

Świetnie, mamy wicemistrzów świata! Mamed dopiero co zdobył złoto, a teraz dziewczyny srebro!

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat