Piotrkowianin będzie czytał powieść wspólnie z gwiazdami

ePiotrkowKraj Wtorek, 18 września 20180 4143
Anna Seniuk, Krystyna Czubówna, Michał Ogórek, Jerzy Trela, Jacek Fedorowicz, Wojciech Pszoniak, Anna Nehrebecka, Cezary Kosiński, prof. Jerzy Bralczyk i Anna Cieślak będą gośćmi 6.edycji Festiwalu Czytania w Szczecinie "Odkrywcy Wyobraźni". A wśród nich także piotrkowianin Krzysztof Kamiński, który przeczyta fragmenty „Kariery Nikodema Dyzmy” prezentowane po raz pierwszy dwa lata temu w letnim programie Radia Strefa FM. Festiwal odbędzie się w dniach 19-21 października.
fot. archiwum epiotrkow.pl

Na program „Odkrywców Wyobraźni” składają się interpretacje aktorskie tekstów literackich (klasyki i literatury współczesnej), a także performatywne czytanie, słuchowiska, warsztaty, pokazy filmów dokumentalnych, spektakle czy wystawy.

 

W ubiegłym roku festiwal odwiedziło ponad 7000 osób.

 

Krzysztof Kamiński przeczyta powieść Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. Oczywiście nie całą, tylko fragmenty (ok. 30 minut). Przypomnijmy, że wersja audio tej książki była prezentowana w 2016 roku na antenie Radia Strefa FM właśnie w interpretacji aktora z Piotrkowa.

 

- To dla mnie olbrzymi zaszczyt, że znalazłem się w tak zacnym gronie i będę mógł zaprezentować fragmenty powieści, która jest bliska mojemu sercu. Dziękuję rozgłośni z mojego rodzinnego miasta za udostępnienie radiowej anteny i możliwość interpretacji „Kariery Nikodema Dyzmy”. To zapewne dzięki temu będę miał możliwość zaprezentowania się zacnej, szczecińskiej publiczności – powiedział nam Krzysztof Kamiński.

 

Skrótu powieści (do 30 min.) dokonał Artur Wolski z Radia Strefa FM.

 


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat