Piotrcovia zdobywa komplet punktów

MKS Piotrcovia Piątek, 17 września 20216
W meczu dwóch drużyn, które do tej pory nie zdobyły jeszcze punktu lepsza okazała się Piotrcovia. Po emocjonującym spotkaniu 3. Serii gospodynie okazały się lepsze od JKS Jarosław 23:21 (12:10)

Wynik spotkania otworzyła z rzutu karnego Sylwia Klonowska, a chwilę później na 2:0 prowadzenie Piotrcovii podwyższyła Joanna Waga. Następne minuty należały jednak do przyjezdnych. Po trzech kolejnych akcjach drużyna Reidara Mostada prowadziła 3:2. I taki właściwie przebieg miała cała pierwsza połowa. Żadna z drużyn nie zbudowała wyraźnej przewagi. Przy stanie 10:8 dwie skuteczne kontry wykończyła Magda Balsam. EUROBUD miał jeszcze swoje szanse, ale świetnie w bramce spisywała się Karolina Sarnecka broniąc rzuty Joanny Gadziny. Wynik pierwszej odsłony na 12:10 ustaliła Karolina Jureńczyk.

Dwie minuty po wznowieniu gry na świetlnej tablicy był remis 12:12 (Smolinh, Nestsiaruk) i mecz rozpoczął się od nowa. Kwadrans przed końcem notowaliśmy kolejny remis – 17:17, a Piotrcovia, podobnie jak w pierwszej połowie, zawdzięczała go grającej na bardzo wysokim procencie skuteczności w bramce Sarneckiej. Kolejne minuty nie przyniosły zmiany przebiegu spotkania. W 54. minucie, po jedenastym trafieniu Magdy Balsam, było 20:20. Końcówka należała jednak do Piotrcovii. Nie zadrżała ręka doświadczonej Joannie Wadze, która wykorzystała dwa rzuty karne i na pięć minut przed końcem piotrkowianki wygrywały 22:20. Tej przewagi już nie roztrwoniły, nie pozwoliła na to świetnie dysponowana Karolina Sarnecka. MVP meczu została zaś Waga. Rzuciła pięć bramek i popisała się kilkoma widowiskowymi asystami.

Warto wspomnieć, że cały zespół Piotrcovii założył na przedmeczową rozgrzewkę specjalnie przygotowane koszulki – Żaba – czekamy na Ciebie. Żaneta Senderkiewicz w najbliższych dniach przejdzie operację kolana, a jak powiedział w wywiadzie dla TVP Sport Krzysztof Przybylski – piotrkowskiej rozgrywającej najprawdopodobniej w tym sezonie już nie zobaczymy na ligowych boiskach.

MKS Piotrcovia – EUROBUD JKS Jarosław 23:21 (12:10)

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka – Klonowska 3/1, Waga 5/2, Świerczek 4, Oreszczuk 3, Królikowska 1, Sobecka 1, Jureńczyk 2, Trawczyńska 2, Trbović 2, Grobelna