Piłkarze Concordii awansowali do okręgówki!

Poniedziałek, 21 czerwca 202113
UKS Concordia 1909 wywalczyła awans do klasy okręgowej. Piłkarze zapewnili go sobie w niedzielę, po wygranym 3:1 wyjazdowym meczu w Dobryszycach. Data 20 czerwca trzeba uznać za wyjątkowo szczęśliwą dla klubu, bo dokładnie dwa lata wcześniej drużyna w tym samym dniu świętowała awans do A-klasy.

W przedostatnim meczu tegorocznych rozgrywek i ostatnim na wyjeździe, Concordia od początku dominowała na boisku, co bramką na 1:0 w 20. minucie udokumentował Hubert Górski. Taki wynik długo się utrzymywał, ale nasi piłkarze w 44. minucie stracili na moment czujność i LKS doprowadził do wyrównania.

Bramka do szatni nie załamała piłkarzy Concordii i od początku drugiej połowy ponownie przeważali na boisku i starali się wyjść na prowadzenie. Jednak zawodnicy z Dobryszyc długo skutecznie się bronili, ale po raz kolejny w tym sezonie z bardzo dobrej strony pokazał się Artur Jędrzejczyk, który w ciągu w dwóch minut (79', 81') popisał się dwoma trafieniami i ustalił wynik spotkania na 1:3.

Podopieczni Pawła Płomińskiego w ostatniej kolejce zmierzą się na stadionie przy ul. Żwirki z Motorem Bujniczki.

LKS Dobryszyce – UKS Concordia 1:3(1:1)

Bramki: Górski (20'), Jędrzejczyk (79',81')

Concordia: Jakub Troszok - Karol Ryszka, Mateusz Niepsuj (90' Maciej Trzaska), Krystian Bujakowski, Adam Mucha (90'+1 Jakub Dąbrowski), Dawid Maluga, Igor Kwaśniak, Artur Jędrzejczyk, Kacper Krzaczyński (55' Rafał Sobierski), Hubert Górski, Tomasz Jagiełło

Żółte kartki: Górski, Bujakowski