Pijany wjechał do rowu

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 10 stycznia 202225762
Ponad 2 promile alkoholu we krwi miał kierowca hondy, który prowadząc po pijanemu, wjechał samochodem do rowu. Do zdarzenia doszło w miejscowości Radonia.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

Policjanci z Komendy Miejskiej w Piotrkowie w trakcie służby na drodze krajowej nr 12, w miejscowości Radonia zauważyli hondę, która wjechała do rowu. Na miejscu mundurowi ustalili, że 25-letni kierowca hondy, mieszkaniec powiatu piotrkowskiego, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.

Nietrzeźwy kierowca trafił do opoczyńskiej komendy policji, a Honda, którą się poruszał została odholowana na parking strzeżony. Mężczyzna popełnił przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, policjanci nie tylko zatrzymali 25-latkowi prawo jazdy ale także sprawę skierują pod ocenę sądu. Za spowodowanie zdarzenia drogowego mężczyzna został ukarany mandatem karnym - mówi asp. sztab. Barbara Stępień z opoczyńskiej policji.

Kierującemu, który popełnia przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości w myśl obowiązujących przepisów grozi:

  • grzywna (wysokość zależy od dochodów kierowcy - osiąga zakres 10-540 stawek dziennych, z czego minimalna wynosi nie mniej niż 10 zł i nie więcej niż 2000 zł),
  • ograniczenie lub pozbawienie wolności do lat 2,
  • co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów (nawet do dożywotniego),
  • sankcja na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej (co najmniej 5000 zł).

Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)10.01.2022 20:25

Pokazać facjate potencjalnego mordercy...

63


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat