Advertisement

Pijany wjechał do rowu

Region Poniedziałek, 10 stycznia 20222
Ponad 2 promile alkoholu we krwi miał kierowca hondy, który prowadząc po pijanemu, wjechał samochodem do rowu. Do zdarzenia doszło w miejscowości Radonia.
fot. archiwum ePiotrkow.pl fot. archiwum ePiotrkow.pl

Policjanci z Komendy Miejskiej w Piotrkowie w trakcie służby na drodze krajowej nr 12, w miejscowości Radonia zauważyli hondę, która wjechała do rowu. Na miejscu mundurowi ustalili, że 25-letni kierowca hondy, mieszkaniec powiatu piotrkowskiego, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.

Nietrzeźwy kierowca trafił do opoczyńskiej komendy policji, a Honda, którą się poruszał została odholowana na parking strzeżony. Mężczyzna popełnił przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, policjanci nie tylko zatrzymali 25-latkowi prawo jazdy ale także sprawę skierują pod ocenę sądu. Za spowodowanie zdarzenia drogowego mężczyzna został ukarany mandatem karnym - mówi asp. sztab. Barbara Stępień z opoczyńskiej policji.

Kierującemu, który popełnia przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości w myśl obowiązujących przepisów grozi:

  • grzywna (wysokość zależy od dochodów kierowcy - osiąga zakres 10-540 stawek dziennych, z czego minimalna wynosi nie mniej niż 10 zł i nie więcej niż 2000 zł),
  • ograniczenie lub pozbawienie wolności do lat 2,
  • co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów (nawet do dożywotniego),
  • sankcja na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej (co najmniej 5000 zł).

Zainteresował temat?

2

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)10.01.2022 20:25

Pokazać facjate potencjalnego mordercy...

63


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat