Pijany ojciec wiózł półtorarocznego syna

PolicjaRadomsko Czwartek, 09 września 202152816
Sąd na wniosek śledczych zastosował tymczasowe aresztowanie wobec 32-letniego radomszczanina, który pijany zabrał dziecko z domu i woził ulicami Radomska w swoim mercedesie. Dodatkowo, policjanci podczas zatrzymania awanturnika znaleźli w samochodzie narkotyki.
fot.: KPP Radomsko

Radomszczańscy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że nietrzeźwy mężczyzna zabrał z domu swojego półtorarocznego syna i jeździ autem ulicami Radomska. Matka dziecka próbowała powstrzymać awanturnika jednak bezskutecznie. Jeden z policyjnych patroli odnalazł wskazany pojazd przy ulicy Starowiejskiej w Radomsku, a w nim pijanego, nieodpowiedzialnego ojca oraz wystraszonego, płaczącego chłopca. Dziecko siedziało na fotelu pasażera, miało na sobie tylko koszulkę i pieluszkę. Mundurowi natychmiast powiadomili o tym fakcie matkę chłopca, która zaopiekowała się maluchem.

 

Pijany radomszczanin trafił do policyjnego aresztu. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 2 promile alkoholu. Policjanci podczas przeszukania mercedesa znaleźli ponad 7 gramów marihuany. Śledczy w trakcie ustalania szczegółów tego zdarzenia dowiedzieli się, że zatrzymany będąc pod wpływem środków odurzających wszczyna awantury, ubliża domownikom, grozi im pozbawieniem życia. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 32-latkowi czterech zarzutów: kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, posiadania narkotyków, znęcania się nad rodziną oraz narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec radomszczanina trzymiesięczny areszt. Za takie zachowanie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Piłeś - nie jedź!

 

Policjanci przypominają, że nawet niewielka dawka alkoholu wpływa na sposób kierowania. Po spożyciu alkoholu nasza koncentracja jest obniżona, a refleks słabszy - w takiej sytuacji o wypadek nie trudno. Kilka sekund może zaważyć na czyimś życiu. Każdy kierowca prowadząc po alkoholu ryzykuje zdrowie, nie tylko swoje, ale i innych użytkowników dróg. Każdy nietrzeźwy kierujący to potencjalny zabójca.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dsa ~dsa (Gość)09.09.2021 15:07

pfff co z tego że miał maryhę, to na pewno na uspokojenie, bo pewnie żonka typu "święta matka polka" a w rzeczywistości bierne psychiczne znęcanie - nie widziałem w swoim życiu agresywnej osoby po maryśce, za to po alko 10/10 jest agresywnych gdy wypije o jedno cokolwiek za dużo

35


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)10.09.2021 03:08

Tych pijaczków to do talibów zgodnie z prawem szariatu przypomnieliby im skąd im nogi wyrosły ooo a to jest bolesna lekcja

10


A321 ~A321 (Gość)09.09.2021 22:04

Tylko rozwód uratuje to dziecko.

10


Przedszkolanka ~Przedszkolanka (Gość)09.09.2021 20:51

Już myślałam, ze to były szef ...

40


jpd ~jpd (Gość)09.09.2021 15:13

Czy ci ludzie się nie opanują? Każdy myśli, że jego to nie dotyczy, że on wypadku nie spowoduje. Czy każdy musi przekonać się na własnej skórze? Tylko że najczęściej ci pod wpływem wychodzą z tego cało, a cierpią niewinni.

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat