Papierosy i tytoń bez akcyzy wykryte przez KAS

Strefa FMRegion Środa, 26 maja 20212 3277
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przejęli w powiecie piotrkowskim papierosy i tytoń bez polskiej akcyzy warte prawie 11 tys. zł. Za przechowywanie nielegalnych wyrobów odpowie 54-letni mieszkaniec woj. łódzkiego.
fot. KAS Łódź

W trakcie patrolu na terenie powiatu piotrkowskiego funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zauważyli na poboczu drogi auto, z którego mężczyzna wyjmował  podejrzane pakunki. Postanowili bliżej przyjrzeć się zawartości paczek.

 

- Podczas kontroli auta funkcjonariusze znaleźli łącznie 13160 szt. nielegalnych papierosów, w paczkach po 20 i po 200 szt., oraz 1,5 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Kierowcą samochodu i właścicielem nielegalnych wyrobów okazał się 54-letni mieszkaniec woj. łódzkiego, już wcześniej notowany w związku z nielegalnym handlem wyrobami akcyzowymi - mówi asp. Beata Bińczyk, oficer prasowy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.

 

Towar został zabezpieczony, a mężczyźnie grozi teraz wysoka grzywna.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mmj ~mmj (Gość)27.05.2021 09:37

ja nie palę ,ale ścigać ludzi za papierosy ? czy za tytoń sadzony na własne potrzeby też ścigają ? i pomysleć że kiedyś /dawno temu/ byliśmy potęgom w produkcji tytoniu ,,,,szkoda zniszczone zostało

10


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)27.05.2021 07:34

Jaka ta celna skuteczna a przyjrzyjcie się jakie fajki palą same ukraińskie

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat