Pamiętajmy o bezdomnych podczas zimy

Policja KMP Piotrków Niedziela, 02 grudnia 20186 4056
Zima zbliża się wielkimi krokami. Temperatury coraz częściej spadają poniżej zera. Szczególną uwagę zwracajmy więc na osoby bezdomne, narażone na wychłodzenie organizmu. Nasza czujność może uratować komuś życie.
fot. archiwum epiotrkow.pl

Piotrkowscy dzielnicowi już zwiększyli ilość patroli w miejscach skwerów, altan śmietnikowych, pustostanów, dworców, klatek schodowych czy działek letniskowych. Ma to na celu monitorowanie sytuacji osób bezdomnych, które są szczególnie narażone na wychłodzenie. Funkcjonariusze proszą także o pomoc mieszkańców. Jeśli ktoś zauważy osobę potrzebującą, powinien to zgłosić na numer alarmowy Policji, Pogotowia Ratunkowego czy infolinię Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. 


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Jolka ~Jolka (Gość)03.12.2018 10:05

To są dorośli ludzie. W schronisku dla bezdomnych mieliby ciepło, zapewniony posiłek i nocleg. Dobrze o tym wiedzą. A skoro tam nie idą... ich wybór. Dlaczego my mamy ich na siłę uszczęśliwiać?

50


gość ~gość (Gość)02.12.2018 23:17

Tak najlepiej 112. Ten numer to porażka. Dzwoniłem trzy razy i za każdym razem pani mnie zdenerwowała i odwrotnie. Takie zadaje pytania,że zanim przyjmie zgłoszenie to już jest po wszystkim. Ten numer działa w Łodzi pani nie mająca pojęcia o niczym po zadaniu tych niemądrych pytań dopiero zawiadamia odpowiednie służby. Łączy się z numerem szybko, ale później to trochę schodzi czasu i nie jednemu brakuje cierpliwości. Spróbujcie. Powodzenia.

01


gość ~gość (Gość)02.12.2018 22:55

Przecież jest noclegownia. A jeśli bezdomność łączy się z alkoholem i brudem, to już na własne życzenie.

40


X2 ~X2 (Gość)02.12.2018 17:37

Jak zwykle przygotowani a zima i tak ich zaskoczy jak zawsze każdego roku

10


gość ~gość (Gość)02.12.2018 15:33

Bezdomnymi zajmuje się Straż Miejska a nie Policja, nie rozumiem po co taki PR chcą sobie zrobić, chyba po tej fali L4, Straż sobie bardzo dobrze poradziła przy kierowaniu ruchem na cmentarzu 1 listopada zastępując "chorych" policjantów

10


gość ~gość (Gość)02.12.2018 15:03

Lepiej niech zaczną patrolować niebezpieczne ulice.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat