Ozonator dla ratowników medycznych z Grabicy

ePiotrkowRegion Czwartek, 07 maja 202020093
Wójt Grabicy Krzysztof Kuliński podjął decyzję o zakupie z gminnego budżetu ozonatora i przekazaniu go zespołowi ratownictwa medycznego stacjonującemu na terenie gminy.
fot. gmina Grabica

-  Pracownicy pogotowia ratunkowego ratują zdrowie i życie mieszkańców każdego dnia,  a od ich zdrowia zależy też nasze. To oni, w czasie walki z epidemią koronawirusa, stoją „na pierwszej linii frontu”. Dlatego w podziękowaniu za wytrwałą i niełatwą pracę w tym czasie zakupiliśmy i przekazujemy na rzecz zespołu pogotowia ratunkowego stacjonującego w Grabicy ozonator - mówi wójt Krzysztof Kuliński.

 

Zakupione urządzenie jest w stanie skutecznie odkazić karetkę lub pomieszczenie ratowników w niecałą godzinę. Jak podkreślają gminni urzędnicy zakup i przekazanie ozonatora jest kolejnym działaniem mającym przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się wirusa i zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Grabicy.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dezynfekcja ~Dezynfekcja (Gość)07.05.2020 20:53

Odkazić karetkę lub pomieszczenie ratowników w godzinę patrząc na jego rozmiary to w osobówce musiał by chodzić z min. 1,5h. Druga ważna rzecz nie umiejętne stosowanie ozonu może uszkodzić sprzęt medyczny w karetce. I najważniejsze brak wiedzy i przede wszystkim miernika stężenia O3. Czy stężenie ozonu osiągnęło odpowiednie ppm aby zwalczyć wszelkie drobnoustroje. No ale grunt że jest wirusa nie widać to wstawcie sobie na 1h do auta i już wszystko odkażone :D Wójt kupił i nie narzekać tylko odkażać

03


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat