Otwierają targowisko w Gorzkowicach

ePiotrkowRegion Środa, 22 kwietnia 2020610413
Od poniedziałku 27 kwietnia targowisko w Gorzkowicach zostanie otwarte, ale w ograniczonym zakresie. Będzie tam można sprzedawać i kupować wyłącznie produkty żywnościowe pochodzące z gospodarstw rolnych, płody rolne (warzywa i owoce), płody leśne, produkty rolne i ogrodnicze (sadzonki, nasiona, kwiaty, rozsady).

Sprzedający, jak i osoby kupujące muszą przestrzegać zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczących targowisk i bazarów, na których sprzedawana jest żywność, w celu zapobiegania zagrożeniu epidemiologicznym COVID-19 (koronawirus).

Jakie to zalecenia? Zarówno kupujący, jak i sprzedający, muszą być wyposażeni w maseczki (osłonki) oraz rękawiczki ochronne jednorazowe. Produkty powinny być pakowane i podawane przez sprzedającego tak, by ograniczyć kontakt klienta z żywnością. Każde stanowisko sprzedaży powinno być obsługiwane przez 2 osoby (odrębnie do wydawania towaru i odrębnie do rozliczeń). Należy dezynfekować ręce po każdym kontakcie z pieniędzmi. Trzeba zachować bezpieczną odległość (minimum 1,5 metra) w relacji klient-klient, klient-sprzedawca, sprzedawca-sprzedawca. Przy straganie może jednocześnie przebywać nie więcej niż 3 klientów na punkt.

 

Przestrzeganie zasad na targowisku będzie nadzorowane przez pracowników Urzędu Gminy.

 

- Najważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców, dlatego proszę o przemyślane i szybkie zakupy na targowisku oraz bezwzględne stosowanie się do poleceń obsługi. Ponowne uruchomienie handlu na targowisku gminnym nie zwalnia nikogo z obowiązków związanych z obostrzeniami Głównego Inspektora Sanitarnego - przypomina wójt gminy Gorzkowice Alojzy Włodarczyk. - Dziękuję za zrozumienie i bardzo proszę o dostosowanie się do wymogów bezpieczeństwa.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)23.04.2020 10:22

A jak chce kurki se kupić to gdzie i kiedy mogę?

20


smok wawelski ~smok wawelski (Gość)23.04.2020 08:30

Zarządca targu na ul.Dmowskiego zaprasza wszystkich sprzedawców w sobotę ,podobno wolno wszystko już sprzedawać,tak twierdzi,czy aby na pewno?

20


sis ~sis (Gość)23.04.2020 08:03

niech powoli wraca normalność i nie piszcie bzdur, bo tak naprawdę to nikt nie wie co robić i jak robić, a ludzie chcą pracować i zarabiać. Teraz handlowcy mają straty - kwiaty, owoce, warzywa , itd. szybko niszczeją

21


olo ~olo (Gość)22.04.2020 22:04

Jakie zalecenia kto tego przestrzega przykład targowa w Piotrkowie tragedia

10


bezstronny ~bezstronny (Gość)22.04.2020 20:13

Prawie w każdym sklepie sprzedawca w tych samych rękawiczkach podaje towar- chleb, wędliny itd a następnie kasuje pieniądze. Czy ktoś widział żeby sprzedawca dezynfekował rękawiczki? Przedtem w rękawiczkach jednorazowych pakował pieczywo, sery wędliny a pieniądze kasował gołymi rękoma. i to było bezpieczniejsze dla nas klientów. przeciesz chleba nie umyjemy mydłem.

20


gość ~gość (Gość)22.04.2020 18:08

Wystarczy iść do piekarni tam Pani na przemian wydaje pieniądze i podaje tymi samymi rękoma - nie zdezynfekowanymi-chlebek. Więc jak przestrzega restrykcji... Chroni tylko siebie

40


gość ~gość (Gość)22.04.2020 12:57

Wole w biedroce kupować bo taniej

42


iiioo ~iiioo (Gość)22.04.2020 13:30

Po co zamykali? Otwórzcie wszystko jak było wcześniej i dajcie ludziom żyć!!

63


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat