Olimpijskie nadzieje z Piotrkowa

ePiotrkow Niedziela, 08 grudnia 20191 6214
Do Igrzysk Olimpijskich w Tokio pozostało już tylko kilka miesięcy. Sportowcy z całego świata już teraz intensywnie trenują i walczą o olimpijskie kwalifikacje. Wśród polskich pretendentów do uczestnictwa w Olimpiadzie i walki o medale są dwaj zapaśnicy Atletycznego Klubu Sportowego Piotrków Trybunalski.

Mateusz Bernatek i Murad Gazdiev przygotowują się do najważniejszej sportowej imprezy podczas zgrupowań, które mają im pozwolić jak najlepiej przygotować się do walki o Igrzyska Olimpijskie. W przerwie między treningami udało nam się porozmawiać z nimi o tym, co robią, by móc reprezentować nasz kraj w przyszłym roku w Japonii. - Za nami już zgrupowanie w Petersburgu. Walka o Igrzyska rozpocznie się w styczniu, kiedy wezmę udział w dwóch turniejach, które wyłonią faworyta z duetu Bernatek - Gework Sahakian. Zwycięzca zadecyduje, na który z dwóch turniejów kwalifikacyjnych zamierza jechać. Ja chciałbym walczyć już w pierwszym turnieju, ponieważ gdyby wystąpił w nim Gework, to może mi sprzątnąć kwalifikację sprzed nosa. Będę mocno się bił o wyjazd do Tokio, bo to będzie dla mnie najważniejszy rok. Jeśli uda się awansować na Olimpiadę, będę walczył o medal, ale póki co najistotniejsze jest wywalczenie kwalifikacji - powiedział nam Mateusz Bernatek.

 

W przerwie między treningami, a meczami w lidze niemieckiej rozmawialiśmy również z innym kandydatem do olimpijskiego medalu. - Przede mną dwie szanse na zdobycie olimpijskiej kwalifikacji, na Węgrzech lub w Bułgarii. Pierwszy z nich zostanie zorganizowany w marcu. Obecnie trenuję podczas obozów przygotowawczych. W lutym będę walczył w Mistrzostwach Europy, co też pozwoli przygotować formę na walkę o Tokio. Mam nadzieję, że kwalifikację uda się uzyskać już podczas pierwszego turnieju, gdzie walczyć będą zawodnicy z Europy. Nadal bez kwalifikacji są medaliści Igrzysk Olimpijskich, więc rywalizacja będzie zacięta. Jednak żeby pojechać na Olimpiadę, trzeba mierzyć się i wygrywać z zapaśnikami z najwyższej półki. Awans na przyszłoroczne Igrzyska da dotarcie do finału w jednym z turniejów kwalifikacyjnych - tłumaczył Murad Gazdiev.

 

Na olimpijski medal w zapasach Piotrków czeka już od ponad 27 lat. W 1992 roku w Barcelonie srebro w stylu klasycznym wywalczył Piotr Stępień.


Zainteresował temat?

6

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)09.12.2019 07:45

Do boju panowie

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat