ODR szuka najlepszej wiejskiej kiełbasy

ePiotrkowRegion Wtorek, 23 lutego 202128726
Poszukiwany jest lokalny producent najlepszej wiejskiej kiełbasy. Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach wspólnie z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy Łódź, ogłosił konkurs "Wiejska kiełbasa z łódzkiego".

Głównym celem konkursu jest wyłonienie Najlepszego Producenta Wiejskiej Kiełbasy, którego profil produkcji obejmuje przede wszystkim wyroby z mięsa wieprzowego oraz promowanie i upowszechnianie tradycyjnych, lokalnych wyrobów wędliniarskich, wytworzonych w małych gospodarstwach prowadzących Rolniczy Handel Detaliczny lub Działalność Marginalną Lokalną Ograniczoną.


Zgłoszenia można nadsyłać jeszcze do 26 lutego. Potem nastąpi ocena wyrobów i rozstrzygnięcie konkursu, co zaplanowano 23 marca. Oficjalnie laureatów poznamy 3 dni później.


- Jesteśmy zagłębiem trzody chlewnej w województwie łódzkim, więc mam nadzieję, że i tu powstają doskonałe, bo tradycyjne wyroby garmażeryjne - zachęca do udziału w konkursie Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak na stronach internetowych Starostwa.

 

Więcej o konkursie na stronie www.lodr-bratoszewice.pl.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_krolik ~gość_krolik (Gość)24.02.2021 09:58

Że tak powiem nie dla psa kiełbasa

00


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)23.02.2021 21:47

Jak już jesteśmy przy temacie kiełbasy, to kiedy aktualizacja sprawy masarni ??

10


onnnnnnnnnnnnnnnnnnn ~onnnnnnnnnnnnnnnnnnn (Gość)23.02.2021 10:01

Najlepszą kiełbaskę robię ja jak i wielu innych małych rolników.... ale co z tego jak nie wolno nam się ujawnić bo w tym chorym państwie nie wolno nam samemu ubić świnki - w Niemczech czy we Włoszech można ale w Polsce już nie wolno.
Taki mamy ustrój i beznadziejne przepisy.

61


gość_spot ~gość_spot (Gość)23.02.2021 20:18

Nie lepiej napisać SANEPID szuka najlepszej wiejskiej kiełbasy

10


śmieszek ~śmieszek (Gość)23.02.2021 10:19

Przy ocenie wyrobów "kiełbasianych" jako żywo potrzebne są napoje wyskokowe. Po to żeby zatrzeć smak jednej kiełbasy od drugiej. Czy nie można by połączyć degustacji kiełbas z oceną tradycyjnych /bo to są tradycyjne jak najbardziej / wyrobów typu bimber? Jak na ludowo to na ludowo...A przy "ocenie" było by wesoło.

61


flaczek ~flaczek (Gość)23.02.2021 10:01

Ca, cha, cha! Szukają kielbasy? Przecież hamburger jest produktem regionalnym powiatu! Zapomnieli?

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat