Reklama

Nowe oblicza Piotrkowa i Sulejowa

Środa, 26 stycznia 202214382
Fundusze Europejskie zmieniają całą Polskę. Nie inaczej sprawy mają się w Piotrkowie Trybunalskim i jego okolicach. Przyjrzyjmy się dwóm niezwykle interesującym inwestycjom w naszym powiecie, w których udział miały środki finansowe pozyskane z Unii Europejskiej.

 

Młode Stare Miasto w Piotrkowie Trybunalskim

 

Władze Piotrkowa Trybunalskiego uchwaliły w 2016 roku „Program rewitalizacji miasta Piotrkowa do 2023 roku”. Od tego czasu Stare Miasto i Podzamcze sukcesywnie zmieniają swoje oblicza, piękniejąc z każdym miesiącem. Najbardziej widoczne zmiany dotyczą budynków. Jeszcze do niedawna największym problemem piotrkowskiego centrum były szpecące je zrujnowane budynki. Ich miejsce stopniowo jednak zajmują nowoczesne kamienice i bloki.

 
Doskonałym przykładem zmian w mieście jest także powstanie w 2020 roku bulwarów nad Strawą. Prezentują się one nie tylko fantastycznie pod względem estetycznym, ale spełniają również ważną funkcję komunikacyjną. Bulwary łączą bowiem ulice Pereca i Kopernika, co miało wpływ na zmianę organizacji ruchu w tej części Starego Miasta.


Na rewitalizację Piotrkowa Trybunalskiego przeznaczone zostanie w sumie ponad 28 milionów złotych. Blisko 19,5 miliona złotych tej kwoty pokryje dofinansowanie z Funduszy Europejskich.


Hotel Podklasztorze w Sulejowie

 

Jeśli wizytówką Piotrkowa możemy nazwać rewitalizowane centrum miasta, tak w przypadku Sulejowa tym mianem wypada określić Hotel Podklasztorze. Podklasztorze należy do grona najbardziej niesamowitych hoteli w Polsce. Jego pierwszym wyróżnikiem jest oczywiście fakt, że stanowi część XII-wiecznego Opactwa Cystersów, jednego z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich w Polsce. Wielkim atutem Hotelu Podklasztorze jest również fantastyczne położenie nad rzeką Pilicą, Jeziorem Sulejowskim oraz w środku dawnej Puszczy Pilickiej.


Hotel Podklasztorze to prawdziwe centrum turystyczne. Świadczą o tym chociażby organizowane na jego terenie eventy, a także działająca przy nim restauracja Miód i Wino, która serwuje wyborne dania kuchni regionalnej. Wewnątrz hotelu znajduje się także strefa wellness, dająca możliwość skorzystania z wielu dobroczynnych zabiegów SPA.


Rozwój oferty turystycznej Hotelu Podklasztorze był możliwy dzięki wartej niespełna 14 milionów złotych inwestycji. Blisko 4 miliony złotych tej kwoty pokryła dotacja z Funduszy Europejskich.

 

 


Zainteresował temat?

0

1


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Rozbawiony ~Rozbawiony (Gość)27.01.2022 09:27

cyt: "fantastyczne położenie nad rzeką Pilicą, Jeziorem Sulejowskim oraz w środku dawnej Puszczy Pilickiej.: HA, ha dostęp do rzeki "nawet" jest, jakieś 500m wzdłuż drogi powiatowej i już jesteśmy, "Jeziorem Sulejowskim", TAAK po pierwsze myślałem, że to jest ZALEW nie jezioro bo to sztuczny twór a po drugie do brzegów tego zalewu/jeziora to ze 2,5 kilometra jest. Co do tego dawnego środka Puszczy Pilickiej, to rozumiem odniesienie do ładnie brzmiącej retoryki historycznej, najbliższy las od hotelu to też jakieś 2 kilometry przez osiedle domków jednorodzinnych. Ale co tam, wszystko przecież ładnie brzmi.

40


Wodnik Szuwarek ~Wodnik Szuwarek (Gość)26.01.2022 13:26

Baju baj, proszę pana/pani...

50


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat