Nowa droga w Longinówce

Region Piątek, 01 października 202121357
Odbiór techniczny zakończył przebudowę drogi w Longinówce. Inwestycja kosztowała ponad 2,6 mln złotych.
zdj. UG Rozprza

Zgodnie z zakresem robót drogę zmodernizowano na odcinku od ulicy Północnej w Milejowie do skrzyżowania drogi gminnej z drogą krajową 91 oraz na odcinku od skrzyżowania drogi gminnej z DK91 do torów PKP. Wybudowano też chodniki wzdłuż drogi o szerokości 2 metrów, zjazdy do posesji, przebudowano rów przydrożny, wymieniono hydranty oraz oprawy oświetlenia ulicznego zamontowanego na istniejących słupach.

 

Gmina Rozprza uzyskała dofinansowanie 1,5 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a całkowita wartość inwestycji to 2 690 910,24 zł.

 

- Jest to kolejna inwestycja w naszej gminie, która ma na celu poprawę jakości infrastruktury drogowej. Liczę, że po rozbudowie drogi w Longinówce znacząco zwiększy się bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz podniesie komfortu życia mieszkańców – mówi wójt Rozprzy Janusz Jędrzejczyk.

Do całkowitego zakończenia inwestycji pozostał jeszcze III etap od torów PKP w kierunku Gliny. Jego realizacja uzależniona jest od uzyskania przez gminę zgody na wejście na teren Polskich Kolei Państwowych.


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Gimbaza ~Gimbaza (Gość)02.10.2021 12:59

Zarządcy Rosfelta lubią to.

10


?? ~?? (Gość)01.10.2021 21:45

Co za polityka...A u nas w Skierniewicach dziura na dziurze.

10


Bez sensu ~Bez sensu (Gość)01.10.2021 21:14

No i co z tego jak nie kasy na rope.

11


panie wójcie ~panie wójcie (Gość)01.10.2021 20:35

A kiedy dobudują chodnik w Milejowcu , bo drogę odbębnili, żeby tiry mogły jeździć. Domy niedługo zaczną się obracać w gruzowisko, a przez wieś tylko pojazdem, bo na pieszo strach iść.

10


Student ~Student (Gość)01.10.2021 18:57

Brawa dla zarzadu gminy i Pana Wójta za dbanie o inwestycje w wielu miejscowościach. Widać, że inwestycje prowadzone są systematycznie w wielu miejscowościach - Longinówka, Mierzyn, Niechcice, Rozprza. Miło patrzeć jak coś się dzieje, w gminie zawsze są jakieś festyny, działają różne organizacje społeczne (OSP, koła gospodyń, kluby sportowe). Wójt jako pierwszy organizował masowe akcje szczepienia na których byli ludzie nawet z Pabianic. Moim zdaniem jest to najszybciej rozwijająca się gmina naszego powiatu. Wielkie gratulacje, życzę dalszych sukcesów. Pozdrawia Student

43


kubańczyk91 ~kubańczyk91 (Gość)01.10.2021 15:12

Moja koleżanka Magda czasami tamtędy jeździ

13


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat