Nielegalny arsenał i żywy jastrząb u mieszkańca gminy Kamieńsk

PolicjaRadomsko Niedziela, 06 czerwca 2021612013
Policjanci z komisariatu w Kamieńsku zatrzymali 27-letniego mieszkańca terenu gminy, który nielegalnie posiadał karabinek KBKS oraz prawie blisko 300 sztuk amunicji do niego. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli trofea myśliwskie, parostki kozła, żuchwy zwierzęce, wypchane krogulce oraz...żywego jastrzębia i liczne zdobycze archeologiczne. Nielegalny arsenał i inne znaleziska zostały zabezpieczone, a ich właściciel trafił do policyjnego aresztu. Wszystko zaczęło się od kradzieży kamery z lasu.

Ładuję galerię...

2 czerwca 2021 roku do komisariatu policji w Kamieńsku zgłosił się mężczyzna, który poinformował mundurowych o kradzieży kamery wartej 1100 złotych. Urządzenie było zainstalowane na tzw. poletku łowieckim  w celu obserwacji zachowań zwierząt leśnych. Sprawą natychmiast zajęli się śledczy. Ich działania pozwoliły na bezbłędne  wytypowanie sprawcy kradzieży, którym okazał się  27-letni mieszkaniec gminy Kamieńsk. Policjanci podczas przeszukania miejsca zamieszkania tego mężczyzny znaleźli ukradzioną kamerę oraz karabinek KBKS i 296 sztuk amunicji, liczne trofea myśliwskie, parostki kozłów, żuchwy zwierzęce, wypchane krogulce – ptak w Polsce objęty jest ścisłą ochroną, czaszkę bobra – zwierzę objęte ochroną oraz  żywego jastrzębia – ptak również objęty ochroną.

 

Ponadto, okazało się, że zatrzymany jest   miłośnikiem archeologii i posiadał kolekcję znalezionych przez siebie w ziemi monet i skorodowanej amunicji. Przy czym, nie miał  pozwolenia na szukanie przedmiotów zabytkowych. Wszystkie rzeczy ujawnione przez mundurowych zostały zabezpieczone.  Żywego jastrzębia policjanci przekazali pod opiekę sokolnika. Mężczyzna podczas rozmowy z funkcjonariuszami stwierdził, że jego zachowanie było spowodowane głównie pasją jaką jest łowiectwo. Okazało się, że  ma on  odpowiednią wiedzę w zakresie preparowania zwierzyny, dlatego sam pozyskiwał części ciała zwierzyny leśnej, zazwyczaj martwej i preparował domowymi sposobami.  Podczas przesłuchania opowiedział w jaki sposób pozyskiwał trofea myśliwskie i powiększał rodzinną kolekcję. Dodał, że jastrzębia złapał w pułapkę i zamknął w klatce ponieważ ten polował na gołębie jego ojca. Zatrzymany 4 czerwca został doprowadzony do radomszczańskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni, kradzieży a także innych przestępstw z ustawy prawo łowieckie i z ustawy o ochronie zabytków.  Za takie zachowanie grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. (a)

 

Za KWP w Łodzi

 


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

łosiedlowy łoś ~łosiedlowy łoś (Gość)06.06.2021 21:32

Cytuję:
i z ustawy o ochronie zabytków


Akurat wykopując z ziemi to... chronił zabytki. Jak nikt nie wykopie, to korozja zje do końca, i za x lat nie zostanie nic. Archeolodzy, żeby szukać, czekają na środki finansowe. Tymczasem jest wielu pasjonatów, którzy są skłonni poświęcić swój czas i środki na poszukiwania. Wystarczy zmienić prawo na rozsądniejsze, bo obecnie to nawet wykopanie na własnej działce jest przestępstwem, i to nawet w sytuacji, jeśli zakopał to nasz własny przodek!
Wykopany z ziemi zabytkowy przedmiot powinien być w 50% własnością znalazcy, a w 50% własnością właściciela terenu (czyli właściciela prywatnego, gminy, państwa). Znalezione - nie kradzione! Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby państwowe muzea mogły odkupić znalezione przedmioty. Po zmianie prawa znalazcy nie musieliby się kryć ze swoim hobby, a i więcej zabytkowych przedmiotów trafiałoby do muzeów. A teraz zabytki zżera korozja, albo są sprzedawane gdzieś pokątnie.

81


kkkkkkkkkk ~kkkkkkkkkk (Gość)07.06.2021 11:45

Pewnie z Pytowic ?

10


Monsignore ~Monsignore (Gość)07.06.2021 11:01

Uważam, że gościu powinien otrzymać nobilitację na Wielkiego Łowczego Koronnego,bo bardzo wątpię,aby drugi taki znalazł się w granicach obecnej Rzeczpospolitej szlacheckiej.Podziwiam gościa,bo zna się na rzeczy,jest pasjonatem,tyle,że ten jego kabekaesik zamieniłbym mu na wszelki wypadek na procę.

10


Olek ~Olek (Gość)06.06.2021 21:08

Karać ostro

43


byczek ~byczek (Gość)06.06.2021 21:07

Kolekcjonował czy handlował czy jedno i drugie..sporo tego?

40


gregu ~gregu (Gość)06.06.2021 19:47

Sasin zrobił przewałke na 70 milionów i grozi mu 0 lat odsiadki !

68


ja ~ja (Gość)06.06.2021 18:09

Sk.....!

30


Www ~Www (Gość)06.06.2021 17:29

A co z tą kamera?

60


Gos ~Gos (Gość)06.06.2021 17:27

Zwykły kłusownik.

80


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)06.06.2021 17:24

Jedni robią nacięcia na kolbie, a on zbierał różki po każdej zdradzie. Niezły z niego rogaczyk. Był taki film Kolekcjoner, ale to o obrazach było.

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat