Nie żyje dr hab. Jerzy Kukulski – wieloletni prorektor piotrkowskiej uczelni

UJK Piotrków Trybunalski Środa, 22 września 20213 3107
W poniedziałek (20 września), po długiej chorobie zmarł dr hab. Jerzy Kukulski – wieloletni Prorektor ds. Filii w Piotrkowie Trybunalskim Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Naukowiec od 2005 był Honorowym Obywatelem naszego miasta. Pogrzeb odbędzie się we wtorek (28 września).

 

Jerzy Kukulski urodził się 8 października 1935 roku w Krzemieniewicach. Z piotrkowską uczelnią związany był od 1982 r. Zmarły był doktorem habilitowanym nauk humanistycznych w zakresie historii – historii Polski XIX i XX-wiecznej. W latach 1994 – 1999 pełnił funkcję Dziekana Wydziału Zamiejscowego w Piotrkowie Trybunalskim Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach.


- W tym okresie doprowadził do przekształcenia Wydziału Zamiejscowego WSP w Filię WSP w Piotrkowie Trybunalskim. Do 2005 r. był Prorektorem ds. Filii WSP a następnie Prorektorem ds. Filii Akademii Świętokrzyskiej. W okresie kierowania uczelnią piotrkowską przyczynił się do jej rozwoju poprzez rozbudowę bazy dydaktycznej i socjalnej, doprowadził do zwiększenia liczby wydziałów i poszerzenia kadry profesorskiej – czytamy na stronie piotrkowskiej Filii UJK.


W październiku 2005 roku za swoje zasługi dla miasta otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Piotrkowa Trybunalskiego.


Pogrzeb Jerzego Kukulskiego odbędzie się 28 września 2021 roku o godzinie 13:30 w kaplicy cmentarnej. Urna z prochami zasłużonego naukowca spocznie na cmentarzu ewangelickim w Piotrkowie.


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

DW ~DW (Gość)23.09.2021 09:53

Wieczny odpoczynek... Profesor zostanie na zawsze w naszej pamięci.

50


Polo   ~Polo (Gość)22.09.2021 23:33

Miałem wykłady z profesorem. Był to człowiek sympatyczny, szanowany i potrafiący opowiadać w ciekawie nieszablonowy sposób. Niech pan spoczywa w spokoju.

60


Historyk ~Historyk (Gość)22.09.2021 23:01

W artykule brak wzmianki o tym że zmarły napisał kilka wspaniałych książek z historii regionu piotrkowskiego... A to po nim zostanie.

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat