Nie żyje Andrzej Prochoń

ePiotrkowRegion Środa, 17 czerwca 20201707722
W nocy z wtorku na środę zmarł Andrzej Prochoń, były przewodniczący Samoobrony, organizator wielu protestów rolników, lokalny działacz z miejscowości Kafar w gminie Grabica.

- Dziś w nocy ponieśliśmy wielką stratę. Walkę z wyniszczającą chorobą przegrał człowiek wielkiego serca, niezłomny w swojej myśli, mój przyjaciel, przyjaciel Andrzej Leppera, były przewodniczący Samoobrony – czytamy na profilu FB Michała Kołodziejczaka, założyciela Agrounii (Wspólnoty Konsumentów i Rolników) i organizatora wielu protestów rolników. - Doskonale pamiętam, jak pierwszy raz zadzwonił i jedno z pierwszych pytań brzmiało: „Czy jak przyjadę na spotkanie i będę mówił zbyt ostro, to nie zabierzesz mi mikrofonu? Bo często tak mi robią”. Andrzej przyjechał na spotkanie do Blaszek i mówił tak samo jak żył: prostolinijnie, bez ogródek, nazywał rzeczy po imieniu, a oszustów oszustami. Od wtedy służył pomocą, dobrą radą i pełnym zaangażowaniem. Niejednokrotnie mówił, że nie może patrzeć na to, co dzieje się z Polską oraz z Samoobroną, którą budował z Andrzejem Lepperem i był jednym z niewielu, którzy go nigdy nie zostawili. Po zamordowaniu Leppera Prochoń długo nie mógł się pozbierać. Dokładnie opowiadał mi, co przeżył, jak dużo czasu spędził w samotności i jak straszne myśli przychodziły mu wtedy do głowy. Pozbierał się, ale nigdy nie pogodził się z tym, co zrobili z Lepperem, a później z Samoobroną.

 

Kiedy w 2012 roku Andrzej Prochoń został nowym liderem Samoobrony, zapowiadał, że chce kontynuować dzieło Andrzeja Leppera. - Wyznaczyłem plany na przyszłość. Dalej jestem za rolnikami, narodem polskim – mówił przed 8 laty. - To są te same postulaty, które realizował Andrzej Lepper. Dalej będziemy bronić majątku polskiego, bo widać, co się dzieje w kraju. Zawsze byłem, jestem i będę za ludźmi. Będę chciał współpracować z gminami, wyższymi urzędami dla dobra spłakanego narodu.


Pogrzeb Andrzeja Prochonia odbędzie się w sobotę o godzinie 10.00 w kościele p.w. św Stanisława Kostki w Karlinie.


Zainteresował temat?

9

2


Komentarze (22)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Karolina Pliuchta ~Karolina Pliuchta (Gość)23.06.2020 08:00

Miejscowy wataszka. Król ziem od Kataru do Srocko.

01


arek ~arek (Gość)19.06.2020 18:38

pisy wykończyły samoobronę

22


gość ~gość (Gość)19.06.2020 09:54

Wyrazy współczucia dla rodziny. Z Panem Andrzejem rozmawiałem dwa razy, to wystarczyło żeby zobaczyć w Nim Wielkiego człowieka. Jestem dumny ze mogłem go poznać. Spoczywa w pokoju Panie Andrzeju.

20


gość ~gość (Gość)18.06.2020 21:58

Serdeczne wyrazy wspoczucia dla rodziny sklada Sylwia i Robert

20


gość ~gość (Gość)17.06.2020 14:06

Andrzej zmagał się z chorobą ponad 10 lat, a mimo to walczył o dobro innych. To dodawało mu siły w cierpieniu. Oby więcej takich ludzi.

170


gość ~gość (Gość)17.06.2020 23:01

Do poprzedników którzy mieli zbyt dużo do powiedzenia mam taki przekaz, że jeśli ktoś dobry stał w świecie polityki, chciał coś zrobić i działał to i tak zawsze znajdzie się ktoś komu się nie podoba. Prosty temat - wszystkim ludziom nigdy się nie dogodzi. Zawsze znajdzie się taki kto ma najwiecej do powiedzenia. To był naprawdę świetny gość. Wielka szkoda i olbrzymia strata dla najbliższych. Znałam, bardzo lubiłam i miałam z tym Panem świetny kontakt. Mało kto w tych czasach byłby aż tak szczery i potrafił powiedzieć co naprawdę myśli. Wyrazy współczucia dla rodziny. K.M.

30


ja ~ja (Gość)17.06.2020 12:57

A trzy lata temu namawiał mnie na blokowanie drogi Piotrków-Sulejów...

130


gość ~gość (Gość)18.06.2020 11:06

Takiego sołtysa już nie będzie wspaniały człowiek wielkie wyrazy współczucia bardzo angażował sie we wszystko człowiek o wielkim sercu

20


Pomysłowy Dobromir ~Pomysłowy Dobromir (Gość)17.06.2020 14:38

Lepper sam się zamordował własną ręką, a nie jakieś bajki o tym że ktoś mu pomógł.

332


gość ~gość (Gość)17.06.2020 13:35

Znam go bardzo dobrze

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat