Nie przechodźmy obojętnie obok bezdomnych!

Strefa FM Piątek, 02 marca 20185 3968
Mrozy nie odpuszczają, zwracajmy więc uwagę na ludzi siedzących na przystankach czy ławkach. Informujmy strażników miejskich, gdy podejrzewamy, że w jakimś pustostanie mogą przebywać bezdomni. Kiedy zima szczególnie daje się we znaki, cierpią przede wszystkim osoby bez dachu nad głową.

Podstawowym warunkiem, by zostać w schronisku dla bezdomnych jest trzeźwość, jednak ze względu na niskie temperatury, teraz przyjmowani są tam wszyscy - W tej chwili w ośrodku jest 85 osób, z tym że służby porządkowe w dalszym ciągu przywożą nowe osoby.  W poprzednich latach zdarzało się, że obłożenie było większe, jednakże liczba ta ciągle się zmienia, ludzie przychodzą, ale i opuszczają to miejsce - mówi kierownik schroniska dla osób bezdomnych w Piotrkowie, Piotr Kindilchi. 

 

W noclegowni są osoby, które przebywają tam sezonowo, ale i takie, które przebywają tam od kilku lat - Jestem tutaj od 10 lat i widzę jak to obłożenie ciągle się zmienia. W okresie zimowym schronisko jest przepełnione, zdarza się, że na korytarzu jest tyle osób, że ciężko przejść. Latem natomiast nawet połowa z tego nie zostaje. Na warunki, jakie tu panują nie mogę narzekać, to że jestem tu od tylu lat, o czymś przecież świadczy - powiedział pan Stefan, mieszkaniec schroniska dla osób bezdomnych w Piotrkowie. 

 

Jeszcze raz apelujemy, by w czasie mrozu pamiętać o innych. Nasza interwencja może uratować komuś życie.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)02.03.2018 22:59

Bezdomni a ile z tych bezdomnych to żule i pijaki niby chcą na chleb a co do czego zbierają na fajki,wódkę z mety i wino za 5 zł jedni się wycwanili że dostają rentę pijacką w dzień wypłaty wystarczy że przyjdzie trzezwy i już kaska jest i można pić do upadłości za robotę się wezta a nie za nasze pieniądze chlejeta innym są potrzebne pieniądze tym którzy potrzebują

51


gość ~gość (Gość)02.03.2018 15:23

Panie socjalny, za mało mieszkań dla mnie nie powinno budować się wcale. Już i tak socjal w Polsce jest za dobry wieczne dawanie ryby zamiast wędki. Może jeszcze każdemu bezrobotnemu mieszkanie wszystko za darmo i wiadomo talon w monopolowym. Oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka. Wmawianie że pracy nie ma, zależnie się to nie w obecnej sytuacji na rynku pracy. Prezydent nie musi rozdawać mieszkań bo nie brakuje ich - bank, kredyt itd.

51


gość ~gość (Gość)02.03.2018 12:43

Oj Wielki czas zmienić towarzystwo bo to już miarka się przebrała

50


za mało socjalnych buduje prez. Chojniak ~za mało socjalnych buduje prez. Chojniak (Gość)02.03.2018 12:29

Niech prezydent Chojniak zacznie budować lokale socjalne to i bezdomnych będzie mniej. Próg dochodowy został podwyższony ze 175 do 200% po interwencji jednego z mieszkańców Piotrkowa, ale tylko podwyższono na lokale mieszkalne. natomiast oczekujący na socjalne są wykreślani z listy oczekujących ze względu na bardzo niski próg dochodowy i w ten sposób lista oczekujących się skraca a prezydent może się "pochwalić" że na liście nie jest tak dużo osób. Sprytny ten nasz prezydent a w szczególności jego zastępca Adam K.
Zapytajcie p. prezydenta ile lat temu wybudowano w Piotrkowie budynek z lokalami socjalnymi. Czas na dobrą zmianę jesienią.

72


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat