Na razie nie ma mowy o wprowadzaniu jakichkolwiek obostrzeń

PAPKraj Środa, 06 października 2021276516
Na dziś nie ma mowy o wprowadzaniu jakichkolwiek obostrzeń, zapas łóżek w szpitalach jest znaczący – powiedział w środę rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz, pytany m.in. o plany wprowadzania ewentualnych obostrzeń w okresie Wszystkich Świętych.
fot. pixabay.com / KoalaParkLaundromat

Andrusiewicz pytany był na środowym briefingu, jak wyglądają plany odnośnie placówek edukacyjnych, czy jest brane pod uwagę zamknięcie szkół i o plany dotyczące wprowadzenia ewentualnych obostrzeń 1 listopada, w okresie Wszystkich Świętych.

 

"Na dziś nie ma mowy o wprowadzaniu jakichkolwiek obostrzeń" – odpowiedział rzecznik MZ.

 

Andrusiewicz tłumaczył, że przy podejmowaniu ewentualnych decyzji w sprawie obostrzeń brany jest pod uwagę m.in. wskaźnik zakażeń koronawirusem na 100 tysięcy mieszkańców. Zauważył, że liczba zakażeń "przynajmniej w 9 powiatach predestynowałaby je do wprowadzenia do strefy żółtej, a jeden powiat nawet do strefy czerwonej".

 

- Ale my obserwujemy zajętość łóżek i to zajętość łóżek będzie decydowała o tym, czy jakieś obostrzenia wprowadzać, czy nie" – zaznaczył.

 - Bufor łóżkowy jest znaczący, więc nie ma potrzeby wprowadzania obostrzeń" – podkreślił.

 

Andrusiewicz powiedział również, że "szkoły to jest na pewno ostatnia dziedzina naszego życia społecznego, w której chcielibyśmy jakiekolwiek obostrzenia wprowadzać".

 

- Co do Wszystkich Świętych to wszystko wskazuje, że będą to normalne święta spędzone na grobach, na otwartym powietrzu. Przypominam – zakażamy się mniej, a obecna fala pod tym kątem – osób trafiających do szpitala – w tej chwili nie powoduje konieczności wprowadzania obostrzeń" – podkreślił.

 

Andrusiewicz pytany był też o zainteresowanie dodatkowym szczepieniem przeciw COVID-19. Dodatkową uzupełniającą dawkę przyjęło 90 tys. osób z upośledzoną odpornością, a dawkę przypominającą 220 tys. osób powyżej 50 lat i ze służby zdrowia lub z nią związanych.(PAP)

 

Autorka: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka


Zainteresował temat?

0

4


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

jakub ~jakub (Gość)06.10.2021 19:39

Poczekajcie jeszcze 2-3 tygodnie jak będzie zajętych 708 tyś zajętych łóżek prze covidowych pacjętów zacznie się lock już jest zajętych około 2 tyś.Przypominam ,że cały czas przybywa pacjętów w szpitalach przy zachorowaniach jakie były na poziomie 300-400 osób dziennie ,a już jest ponad 2 tyś dziennie.Czas pokaże.Ja wam dobrze radzę kto się nie zaszczepił niech szybko to robi bo będzie płacz.

310


ciekawe ~ciekawe (Gość)06.10.2021 15:35

zaczyna się powolutku cos zmieniać ,ukazują sie publikacje i badania które dają do myslenia ,wystarczy poszukać w niezależnych portalach i wysłuchać np. pana GADOWSKIEGO ,zaczyna się robić ciekawie i straszno zarazem

112


Kingilingi ~Kingilingi (Gość)06.10.2021 21:34

Na Rakowskiej zrobiło się trochę wolnego miejsca bo chirurdzy złożyli wypowiedzenia, a więc miejsca dla chorych wystarczy

20


hehehe ~hehehe (Gość)06.10.2021 12:51

"Na dziś nie ma mowy o wprowadzaniu jakichkolwiek obostrzeń"... bardzo lubię te wymijające odpowiedzi... podobnie jak "zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby S12 powstała tak szybko jak to możliwe".

110


wirusek ~wirusek (Gość)06.10.2021 13:26

Ten pozorny spokój jest tylko do czasu i zależy od tego którą nogą wstaną z łóżka decydenci, albo jak się umówią na zapleczu.

110


!!! ~!!! (Gość)06.10.2021 13:05

Populiści nie zrobią nic, co nie spodoba się ich elektoratowi.

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat