Modernizacja Rolniczej z 3-miesięcznym opóźnieniem. Kiedy koniec prac?

ePiotrkow Środa, 11 sierpnia 202112 2198
Wciąż nie wiadomo kiedy zakończy się rozpoczęta w marcu modernizacja ul. Rolniczej na wysokości przejazdu kolejowego. Zgodnie z pierwotnymi planami prace miały potrwać dwa miesiące, czyli do końca kwietnia. Niestety dokończenie inwestycji uniemożliwiają przedłużające się procedury związane z usunięciem powstałej w tym miejscu kolizji energetycznej.

Ładuję galerię...

 

Prace na ul. Rolniczej rozpoczęły się w pierwszym tygodniu marca. - Wiemy, jak ważna jest to inwestycja, dlatego długo zabiegaliśmy o możliwość jej realizacji. Aby wykonać ten krótki fragment drogi potrzebowaliśmy szeregu uzgodnień z PKP – podkreślał już wtedy wiceprezydent Adam Karzewnik.


Wykonawca inwestycji był m.in. zobowiązany, aby na 115 dni przed planowanym rozpoczęciem robót przedstawić do Zakładu Linii Kolejowych w Łodzi szczegółowy harmonogram prac.


Na początku prace przebiegały bardzo sprawnie i już w pierwszych dniach kwietnia informowaliśmy, że przejazd na ul. Rolniczej znowu jest przejezdny. Wykonawca inwestycji w zakładanym terminie zdołał ułożyć nowy asfalt i wybudować od podstaw fragment drogi od strony elektrociepłowni. Powstał również chodnik po południowej stronie ulicy, a także spory fragment ciągu pieszo-rowerowego po stronie północnej.


Niestety prace zostały wtedy wstrzymane i od kilku miesięcy na ul. Rolniczej nie widać postępów w realizacji inwestycji, a droga rowerowa wciąż nie jest ukończona. O przyczyny takiego stanu rzecz zapytaliśmy przedstawicieli piotrkowskiego magistratu.


- Inwestycja przy torach PKP jest bardzo trudna pod względem proceduralnym, ponieważ realizujemy ją na terenach nie należących do miasta. Wpływ na termin zakończenia prac ma przedłużająca się procedura podpisania umowy z PKP na udostępnienie gruntów. Ta umowa pozwoli nam rozpocząć negocjacje z PGE w sprawie usunięcia kolizji energetycznej. Właśnie ta kolizja uniemożliwia dokończenie prac. Kiedy tylko sprawy proceduralne zostaną załatwione roboty na tym odcinku zostaną wznowione – informuje Krzysztof Rudzki z biura prasowego Urzędu Miasta.


Dalej więc nie wiemy kiedy prace na ul. Rolniczej zostaną wznowione i w jakim terminie inwestycja zostanie ukończona. Będziemy cały czas przyglądać się tej sprawie i informować o rozwoju sytuacji.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Piotrkowianin Piotrkowianinranga11.08.2021 15:41

Czyli mają już 6 lat opóźnienia, bo ten odcinek ul. Rolniczej remontowano w 2015 roku.
Dlaczego mnie to nie dziwi?
"Można jeszcze lepiej, bo kocham Piotrków!" Całym sercem...

61


obiektywny ~obiektywny (Gość)13.08.2021 09:58

Tragedia nie wiem czy przeżyję, to opóżnienie to będzie gwóżdż do trumny naszego rolnictwa.

10


enedue123 ~enedue123 (Gość)12.08.2021 22:00

Procedura mówi jasno i wyraźnie, że muszą być spełnione wszystkie warunki procedura, żeby procedura mogła ruszyć dalej- czego pan nie rozumie ?
Gdyby osoby rządzące miastem prowadziły prywatny biznes to chciałbym to zobaczyć albo tam popracować - ja bym im pokazał procedury ...

10


komentator ~komentator (Gość)11.08.2021 13:54

A może dość rządów nieudaczników w tym mieście. Przystępując do prac należy mieć wszystkie dokumenty, zgody i pozwolenia, a nie liczyć na farta. i takim ludziom chcą dać podwyżki.

62


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)11.08.2021 13:24

Ja tamtędy nie jeżdżę. Ta ulica jest zbędna

212


Same plusy ~Same plusy (Gość)11.08.2021 23:19

Reasumpcja remontu?

50


mom ~mom (Gość)11.08.2021 15:54

Tak przedstawia się dyktatura PKP - Car i Bóg na swoim terenie (przejeździe).
Zaszłości jeszcze z XIX wieku.
Kto miał z nimi do czynienia to wie, że lepiej z Zawiadowcą coś "obalic" niż prosić o 10 minut
kolejarską Dyrekcję.

21


go?ć_jan ~go?ć_jan (Gość)11.08.2021 14:19

A nie prościej było wykonać wszystko od razu i dać ludziom żyć? A papierami sami się urzędasy przepychajcie w biurach. Kogo to obchodzi? I co znow zamknięcie na 3 miesiące paraliżując Piotrków? Robić pod ruchem

40


Jar ~Jar (Gość)11.08.2021 13:12

Trzeba było wybudować wiadukt, który służyłby dla wszystkich!

52


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat