Advertisement

Mistrzostwa miasta i powiatu w informatyce

ePiotrkow Piątek, 17 marca 201758593
Zakończyły się I Mistrzostwa Piotrkowa i Powiatu Piotrkowskiego w Informatyce. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 rywalizowały placówki z Piotrkowa (Gimnazjum nr 3 i 5), Przygłowa, Niechcic, Wodzina Prywatnego, Czarnocina oraz Woli Krzysztoporskiej.

Ładuję galerię...

Skąd pomysł na organizację mistrzostw? - Informatyka jest taką dziedziną wiedzy, że jest obecna wszędzie. Młodzież mocno się nią interesuje... Stąd pomysł zorganizowania imprezy - podkreśla Agnieszka Lenarcik, nauczyciel informatyki w ZSP nr 2.


Gimnazjaliści wzięli udział w zadaniach teoretycznych i praktycznych - przyszło im zmierzyć się ze sprawdzianem wiedzy m.in. z zakresu sieci komputerowych, budowy komputera, przetwarzania tekstu i obrazu oraz podstaw algorytmiki. - Częściowo uczniowie na pewno zdążyli przyswoić wiedzę w gimnazjach, ale niektóre zadania dotyczyły ciekawostek informatycznych, których znajomością trzeba było się wykazać - podkreśla Lenarcik.

 

I miejsce zajęło gimnazjum w Przygłowie z siedzibą we Włodzimierzowie, II przypadło gimnazjalistom z Woli Krzysztoporskiej, zaś ostatnie miejsce podium uczniom z piotrkowskiej "trójki".

 

 

fot. Michał Zielonka

 

 

 


Zainteresował temat?

3

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)17.03.2017 23:14

Bez kitu, łatwo jest krytykować. Ciekawe, które miejsce byś zajął/zajęła w tych mistrzostwach. Zamiast pogratulować uczestnikom, to jak zwykle lepiej puścić jad i hejtować. Zenada.

30


definicja ~definicja (Gość)17.03.2017 20:51

Jaka jest definicja słowa "hejter"? Jesteś żałosny i żenujący.

01


Bez kitu ~Bez kitu (Gość)17.03.2017 18:07

żadne mistrzostwa, tylko zwykła promocja szkoły i tyle.

45


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat