Mistrz świata spotkał się z prezydentem i młodymi zapaśnikami

ePiotrkow Czwartek, 25 listopada 202123250
W środowe popołudnie z młodymi zapaśnikami piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego spotkał się ich starszy klubowy kolega i aktualny mistrz świata Magomedmurad Gadżijew. Po zdjęciach i rozmowach z juniorami odbyła się krótka uroczystość, podczas której złoty medalista z Norwegii odebrał gratulacje i symboliczne upominki od prezydenta Piotrkowa Krzysztofa Chojniak oraz działaczy AKS.

Ładuję galerię...

 

- Zawsze się tutaj w Piotrkowie bardzo dobrze czuje i zawsze ktoś czeka na mnie oraz miło przywita. Mogę powiedzieć, że mam tu już sporo kolegów i przyjaciół. Jest mi także bardzo miło, że już kolejny raz prezydent chciał się ze mną spotkać i nas odwiedził – mówi Murad Gadżijew.


Prezydent Krzysztof Chojniak również nawiązał do poprzedniego spotkania z zapaśnikiem piotrkowskiego AKS, które odbyło się przed wyjazdem na IO w Tokio. - Byłem wtedy przekonany, że w niedługim czasie pana umiejętności, talent i ciężka praca przyniosą medal. W Japonii trochę zabrakło, ale na mistrzostwach świata już udało się osiągnąć upragniony cel. Gratulacje! - mówił.


Murad otrzymał od prezydenta oraz działaczy AKS różne upominki i sam odwdzięczył się tym samym wobec Krzysztofa Chojniaka, wręczając mu prezent, który przywiózł z rodzinnego Dagestanu.


Jednak najwięcej czasu i radości Murad sprawił młodym adeptom zapasów, którzy chętnie rozmawiali i robili sobie zdjęcia ze swoim idolem. Sam złoty medalista MŚ sprawiał wrażenie równie zadowolonego, mogąc spędzić czas z zawodnikami, którzy są nadzieją AKS na kolejne sukcesy w przyszłości.


- Uważam, że praca z dziećmi i młodzieżą jest najważniejsze, bo to oni są naszą przyszłością. Zawsze jak jestem w Piotrkowie, staram się zajrzeć do nich na trening, żeby trochę porozmawiać, podpowiedzieć im coś i pokazać, co sam potrafię – podkreśla Gadżijew.


Przypomnijmy, że medal zdobyty przez Murada w Oslo jest pierwszym złotem mistrzostw świata w historii polskich zapasów w stylu wolnym.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (0)

Komentowanie zostało wyłączone.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat