artykuł sponsorowany

Mini lodówka - jak zadbać o jej prawidłowe funkcjonowanie?

Piątek, 23 lipca 2021
Mini lodówki to bardzo przydatne urządzenia, zwłaszcza w mieszkaniach o niewielkim metrażu, mogą być także wyposażeniem domków letniskowych. Są wykorzystywane w podróży lub do przetrzymywania kosmetyków, substancje aktywne zawarte w środkach do pielęgnacji skóry, np. retinol, witamina C, powinny być przechowywane w niskich temperaturach.

Rodzaje mini lodówek

 

Pojemność mini lodówki zależy od tego, jakie funkcje ma ona spełniać. W przypadku lodówek przeznaczonych do mieszkania powinien być to model przynajmniej 100-litrowy, dla lodówki turystycznej wystarczy pojemność około 40 litrów. Mini lodówki można podzielić na:

  • wolnostojące - najpowszechniejszy rodzaj, przydatne zarówno w domu, jak i w podróży,
  • mini lodówki do zabudowy - mogą pełnić funkcję samodzielnej chłodziarko-zamrażarki, są trochę droższe od wolnostojących,
  • mini lodówki turystyczne - nie potrzebują podłączenia do prądu, dlatego są przydatne podczas pokonywania długich tras, więcej modeli lodówek turystycznych znajduje się na stronie: https://www.mediaexpert.pl/agd/lodowki-i-zamrazarki/mini-lodowki.

Jak odpowiednio dbać o mini lodówkę?

 

Przede wszystkim należy wybrać odpowiednie miejsce, mini lodówka powinna stać z dala od urządzeń grzewczych, w samochodzie nie może to być miejsce szczególnie nasłonecznione. Wokół niej powinno być trochę wolnej przestrzeni, aby obwód kondensacyjny nie przylegał ściśle do ściany. Ciepłe posiłki przed włożeniem powinny być schłodzone, aby zapobiec zwiększonej intensywności pracy urządzenia. Warzywa i owoce należy włożyć do pojemników, ponieważ wytwarzają dużo wilgoci i mogą stracić soczystość. Wokół otworu wentylacyjnego powinien być dostęp świeżego powietrza.

Bardzo ważną sprawą jest utrzymanie mini lodówki w czystości, dlatego kurz z obwodu kondensacyjnego należy regularnie usuwać przy pomocy odkurzacza lub małej szczoteczki. Systematyczne dbanie o czystość gumowych uszczelek przedłuży ich trwałość, a to z kolei wpływa na szczelne zamknięcie i energooszczędną pracę lodówki. Szeroki wybór energooszczędnych lodówek proponuje: https://www.mediaexpert.pl/agd/lodowki-i-zamrazarki/chlodziarki. W przypadku mini lodówek czyszczenie uszczelek powinno odbywać się także wtedy, kiedy lodówka jest wykorzystywana sezonowo i kiedy nie pracuje. Na właściwą pracę mini lodówki wpływa także utrzymanie odpowiednie temperatury, powinna ona wynosić 5 stopni w chłodziarce i -18 w zamrażarce.

 

Czyszczenie i konserwacja mini lodówki

 

Przynajmniej raz na miesiąc mini lodówkę należy odłączyć od prądu i dokładnie umyć w środku. Sprawdzonym rozwiązaniem może być użycie do tego celu mieszanki wody z octem lub wody z sodą oczyszczoną w proporcji jeden do jednego. Po wyschnięciu trzeba przetrzeć jeszcze raz lodówkę ciepłą wodą, aby pozbyć się zapachu octu. Taki roztwór dobrze sobie radzi ze wszystkimi bakteriami. Jeżeli mini lodówka nie jest zaopatrzona w system No frost, trzeba ja systematycznie rozmrażać, ponieważ nawet pięciomilimetrowa warstwa lodu powoduje wzrost zużycia energii elektrycznej o 10%.

Duży wybór zamrażarek szufladowych No frost znajdziecie pod adresem: https://www.mediaexpert.pl/agd/lodowki-i-zamrazarki/zamrazarki-szufladowe. W tym modelu wszystkie półki można wyjąć i umyć w wannie pod prysznicem, po czym pozostawić je do wyschnięcia. Systematyczna dbałość o mini lodówkę wydłuży jej żywotność i pozwoli na bezawaryjne i ekologiczne funkcjonowanie.


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat